Тріхоскопія є вивчення волосистої частини голови за допомогою спеціального збільшувального приладу дерматоскопа, і є одним з базових методів діагностики захворювань волосся. Завдяки цьому методу можна отримати цінну клінічну інформацію про реальний стан шкіри голови, волосяних фолікулів, розглянути особливості стрижнів волосся, їх діаметр і можливі аномалії.
Дерматоскопія є важливим діагностичним засобом при диференціальній діагностиці випадіння волосся і захворювань шкіри голови. Сучасні відеодерматоскопи зберігають отримані зображення, що є важливим для етапів подальшого спостереження, а також для контролю результатів терапії.
У «Центрі дерматології та косметології проф. Святенко консультація лікаря трихолога включає в себе трихоскопічну діагностику і збереження даних для динамічного нагляду за пацієнтом. Звертайтеся!
Що таке сивина? Забарвлення волосся залежить від наявності в ньому пігменту меланіну, який виробляється в клітинах волосяних фолікулів. Його кількість визначає інтенсивність забарвлення. З віком або під впливом несприятливих чинників виробництво меланіну припиняється і стрижень волосини всередині заповнюється бульбашками повітря, в результаті чого набуває сріблясто-білий колір.
Фолікулярний меланін володіє внутрішніми «біологічним годинником» і посивіння найчастіше є одним із проявів природних вікових змін організму. У представників європейської раси сивина з’являється зазвичай після 35 років. Однак, у деяких людей меланоцити виснажуються швидше і сивина виникає раніше.
Широко поширена думка, що волосся в основному втрачають колір під впливом стресу або раптового переляку. Можливо, в цьому є частка правди, але науці досі не вдалося остаточно визначити причину появи сивого волосся.
Причини раннього посивіння
Визначають кілька можливих причин раннього посивіння:
1. Найчастішою причиною є генетична схильність (якщо у ваших батьків цей процес почався досить рано, потрібно бути готовим до ранньої появи сивого волосся);
2. Порушення обміну речовин, захворювання щитовидної залози;
3. Хвороби: вітіліго, прогерія (передчасне старіння), синдром Вернера (пангерія), вогнищева алопеція (захворювання вражає тільки пігментоване волосся, тому за короткий період залишаються тільки сиве волосся);
4. Нестача вітамінів групи В;
5. Недолік амінокислоти тирозину, який входить до складу більшості білків;
6. Нестача мікроелементів: цинку, заліза, міді, кальцію;
7. Стреси, сильні емоційні і нервові потрясіння;
8. Тривала дія УФ променів.
Посивілим волоссям вже практично неможливо повернути їх первісний колір. У цій ситуації допомогти може лише хімічне фарбування, благо, в даний час існує багатий вибір сприятливих та ефективних фарб для волосся. Найкраще вибирати фарбу близьку до природного кольору волосся. Але якщо причиною сивини є захворювання організму або нестача будь-яких речовин, то часткове відновлення кольору або хоча б призупинення процесу можливо.
Як боротися з передчасною сивиною?
Записатися на лікування ранньої сивини до лікаря трихолога і поставити додаткові запитання Ви можете за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся.
Метод плазмотерапіі зарекомендував себе як один з найбільш ефективних і максимально безпечних в лікуванні випадіння волосся.
Суть методу полягає в проведенні пацієнтові, страждаючому від випадіння волосся, курсу ін’єкцій в проблемну зону його власної плазми крові, збагаченої тромбоцитами. Плазму, збагачену тромбоцитами, отримують з власної крові людини методом центрифугування. Активізація тромбоцитів відбувається за допомогою фізичних або хімічних методів. Після чого отриманий коктейль вводиться безпосередньо в проблемні зони випадання волосся. Тромбоцити власної крові є найбільш доступним, зручним і головне безпечним джерелом .
В результаті стимулюється метаболізм і поділ клітин волосяного фолікула, що призводить до стимуляції росту волосся.
Показаннями до плазмотерапіі є: різні види випадіння волосся (алопеції), погіршення якості волосся (витончення, ламкість волосся, порідіння), себорея шкіри голови. Як правило курс плазмотерапіі складається з 3-5 процедур з проміжком в 2 тижні. Поліпшення стану шкіри голови видно вже через кілька днів після першої процедури. Симптоми себореї і випадіння волосся зникають після повного курсу плазмотерапіі.
Запис за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!
Гніздова алопеція – форма втрати волосся, яка трапляється як у чоловіків так і у жінок. Виявляється виникненням ділянок відсутності волосся на голові та інших частинах тіла. Хоча захворювання і не загрожує життю людини, проте це серйозний стан, який завдає значний психологічний дискомфорт і погіршує якість життя. Найбільш сприятливими є форми, коли на волосистій частині голови існують поодинокі осередки. Універсальна і тотальна форми-менш сприятливі, лікування в таких випадках є ефективним не завжди. Однак, навіть у найважчих випадках є ймовірність заростання осередків. Відомі випадки, коли ріст волосся відновлювався після декількох років їх відсутності.
Для лікування гніздової алопеції застосовуються кортикостероїдні препарати (зовнішньо, під шкіру або системно). Дані препарати є лікарськими і можуть призначатися тільки лікарями дерматологом і трихологом. Також застосовуються препарати на основі міноксиділа .. Фізіотерапевтичні процедури, такі як фототерапія і лазеротерапія, є ефективним доповненням до основного лікування.
Чим раніше вживаються заходи щодо стабілізації процесу, тим вище ймовірність і швидкість заростання вогнища. Тому при появі перших симптомів так важливо вчасно звернутися до фахівця.
Мезотерапія останнім часом є одним з найбільш популярних методів відновлення росту волосся на голові. Суть методу полягає в безпосередній доставці лікарських препаратів в місця залягання волосяних фолікул.
Застосування мезотерапії дозволяє поліпшити структуру волосся, прискорити їх зростання і збільшити кількість волосся на голові за рахунок посилення мікроциркуляції, живлення та відновлення лімфодренажної функції голови.
Для мезотерапії можуть бути використані як монопрепарати, що складаються з одного активного інгредієнта, так і готові коктейлі. Курс складається з 10-15 процедур 1 раз в тиждень.
Запис за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!
Дарсонваль має лікувальний ефект на шкіру голови завдяки впливу синусоїдального струму високої напруги і високої частоти, але малої сили. В результаті дії дарсонваля відбувається розсмоктування лімфоцитарних інфільтратів і розширення кровоносних судин, волосяні цибулини отримують посилене живлення, стимулюється їх зростання.
Під впливом високочастотних струмів відбувається часткове блокування периферичних нервових кінцівок, що веде до зниження секреції сальних залоз та зменшення жирності волосся і проявів себореї.
Шкіра голови і волосся насичуються киснем за допомогою іскрового озонування. Дарсонвалізація збільшує здатність шкіри засвоювати поживні речовини, тому для більшого ефекту після процедури доцільно втирати в шкіру голови лікувальну сироватку, лосьйон або бальзам.
Курс складається з 15-20 процедур щодня або через день.
Запис на прийом за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!
Гірсутизм характеризується надмірним зростанням термікального (жорсткого) волосся у жінок за чоловічим типом, тобто в андроген-залежних зонах. До андроген-залежних зон росту волосся відносять зону підборіддя, верхньої губи, груди, живіт, спину і передню поверхню стегон. Надмірний ріст волосся – гормональне порушення або вроджена особливість.
Для об’єктивної оцінки гірсутизму існує шкала Феррімана-Голлвея. Ця шкала дозволяє кількісно оцінити ступінь росту волосся на дев’яти основних анатомічних ділянках в діапазоні від 0 (відсутність термікального волосся) до 4 (щільний волосяний покрив). Максимальний бал – 36.
Діагноз гірсутизм встановлюється при 8 і більше балах. Від 8 до 15 балів – легка ступінь гірсутизму, якщо більше 15 – помірна або важка ступінь. Гірсутизм є не лише косметичною проблемою, але і може бути маркером ендокринних розладів. Тяжкість клінічних проявів гірсутизму не завжди безпосередньо пов’язана з рівнем циркулюючих андрогенів. Однак, у більшості жінок із значним збільшенням рівня андрогенів спостерігається та чи інша ступінь гірсутизму і взаємопов’язані з ним симптоми, такі як акне, себорея, андрогенетична алопеція.
Причини гірсутизму
1. Екзогенні (надходять із зовні) джерела андрогенів: анаболічні стероїди (даназол), високі дози глюкокортикоїдів, оральні контрацептиви з андрогенів прогестинами (норгестрел, левоноргестрел, норетіндрон), андрогенна терапія (тестостерон), вальпроєва кислота (підвищує рівень тестостерону в плазмі).
2. Ендогенний (внутрішній) синтез андрогенів, який відбувається в надниркових залозах, яєчниках, а так само в шкірі і жировый тканины. У 70-80% жінок з надлишком андрогенів виявляється гірсутизм. Найчастіше це стан пов’язаний з синдромом полікістозних яєчників, рідше з синдромом HAIR-AN, вродженої гіперплазією наднирників, пухлинами яєчників, гіпофіза або надниркових залоз.
3. Ідіопатичний гірсутизм розвивається при відсутності очевидного підвищеного рівня андрогенів в поєднанні з регулярним місячним циклом. На його частку припадає менше 20% жінок з гірсутизмом. Виникає при підвищеній чутливості волосяних фолікулів до нормальних рівнів андрогенів в організмі жінки або при прихованій (не підпадають під визначення стандартними методами) гіперандрогенної дисфункції яєчників або наднирників.
Записатися на прийом і задати додаткові питання Ви можете за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!
Гіпертрихоз – надмірний ріст волосся в будь-яких ділянках тіла, включаючи і ті, які не залежать від андрогенів. Може бути у жінок і чоловіків. Розрізняють 2 види гіпертрихозу: генералізований (розвивається по всьому тілу) і локалізований гіпертрихоз (обмежений конкретною ділянкою, за винятком андроген-залежних зон у жінок).
Види гіпертрихозу
1. Універсальний вроджений гіпертрихоз (синдром Амбраса) дуже рідкісне і серйозне спадкове захворювання. При цьому стані все тіло людини з самого народження вкрите довгим тонким волоссям, що досягає в довжину декількох дециметрів. Заростають навіть повіки, лоб, ніс, щоки і вушні раковини. Волосся немає тільки на долонях, підошвах і слизових оболонках.
2. Препубертатний гіпертрихоз: поширене захворювання, що вражає здорових дітей. Характеризується генералізованим гіпертрихозом термінального волосся. Проявляється помітним зростанням волосся на верхній частині спини, проксимальних ділянках кінцівок, на лобі і скронях. Хвороба проявляється зазвичай при народженні, може посилюватися в ранньому дитинстві.
3. Придбаний генералізований гіпертрихоз розвивається внаслідок черепно-мозкових травм і інших мозкових порушень, недоїдання, нервової анорексії, ювенільному дерматоміозиті, ювенільному гіпотиреозу.
4. Медикаментозний гіпертрихоз викликаний деякими терапевтичними препаратами (кортикостероїди, циклоспорин А, фенітіонін натрію, міноксидил). Припинення прийому таких препаратів призводить до зникнення гіпертрихозу в період від кількох місяців до одного року.
Лікування надмірного росту волосся
1. Медикаментозне лікування:
З точки зору ефективності процедури і безпеки для пацієнта, а також зручності проведення епіляції зарекомендував себе діодний лазер. Для отримання стійкого результату необхідно провести 5-7 процедур.
Визначитися з методом лікування гипертрихозу Вам зможуть допомогти фахівці нашого центру. На консультацію можна записатися зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!
Кажуть, що очі – дзеркало душі, і то, в якій оправі це дзеркало знаходиться, має велике значення. Тому всі жінки хочуть мати довгі і густі вії. Але вії нам потрібні не тільки для краси, вони виконують дуже важливу функцію – захист очей від пилу, сторонніх предметів, комах. В середньому, у людини на верхній повіці налічується від 150 до 400 вій, на нижній вдвічі менше.
Випадання вій є природним процесом оновлення. У нормі кожен день випадає до 4-5 вій з кожного ока, і приблизно стільки ж починає рости знову.
Якщо процес випадання більш інтенсивний, то варто занепокоїтись, щоб своєчасно виявити причину і почати лікування.
Ймовірні причини випадіння вій:
Краса вій залежить від загального стану організму, тому дуже важливо дотримуватися здорового способу життя, повноцінно харчуватися і своєчасно лікувати захворювання.
Запис на прийом лікаря за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!
Вивченням і лікуванням захворювань волосся і шкіри голови займається лікар трихолог. Найчастішим приводом для звернення до трихолога є випадіння волосся або алопеція.
Незважаючи на те, що втрата волосся не несе загрозу для життя і здоров’я людини, вона може спричинити значний психоемоційний дискомфорт.
Причин випадіння волосся може бути багато: це різні соматичні захворювання, гострий і хронічний стрес, гормональні збої, дефіцитні стани організму, викликані тривалими дієтами і неправильним харчуванням.
Визначити причину втрати волосся, а також надати кваліфіковану медичну допомогу допоможе досвідчений фахівець трихолог.
У нашій клініці завжди уважно поставляться до вашої проблеми і призначать адекватне лікування згідно з європейськими протоколами. Записатися на прийом можна за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!
Частіше всього причиною випадіння волосся у чоловіків є андрогенетична алопеція, або, так зване, облисіння за чоловічим типом. Ця форма втрати волосся викликана дією андрогенів на волосяні фолікули і обумовлена спадковістю. Клінічно андрогенетична алопеція проявляється наявністю у чоловіків вогнищ облисіння в лобовій і тім’яній області.
Деяка ступінь такого облисіння проявляється майже у всіх чоловіків протягом їхнього життя. Найчастіше перші ознаки андрогенетичної алопеції з’являються вже в пубертатний період, а тяжкість проявів посилюється з віком. Чим раніше почати боротьбу з випаданням волосся, тим результативніше вона буде.
Лікар трихолог призначить адекватне лікування, яке не тільки зупинить процес випадіння волосся, але і допоможе відновити волосяний покрив.