Все отделы

Дерматологія

Діагностика алергічного контактного дерматиту (Патч-тест)

Аплікаційний тест (патч-тест), згідно з Європейським і Американським протоколам – це дослідження, яке проводиться для діагностики алергічного контактного дерматиту, а також для виключення супутньої алергії при інших дерматозах, незалежно від віку або локалізації висипань.

Методика проведення:

Перший день: На шкіру спини наносяться пластирі з гаптенами (алергенами).
Через 48 годин: Знімають  патч-тест системи (попередня оцінка результатів тестування).
На 3-4 день: Основна оцінка результатів тестування.
На 7 день: Оцінка віддаленої (відкладеної) реакції на гаптени (алергени), що можуть викликати відстрочену реакцію.

Показання до проведення патч-тестування:

1. Підозра на наявність контактної алергії або необхідність її виключення.
2. Будь-які стани, які можуть бути результатом контактної алергічної реакції гіперчутливості уповільненог IV типу, такі як:

  • контактний дерматит,
  • себорейний дерматит,
  • медикаментозний дерматит,
  • поліморфна еритема,
  • монетоподібна (нумулярна) екзема,
  • нейродерміт (обмежений або локалізований),
  • червоний плоский лишай (Вільсона),
  • псоріаз (особливо з локалізацією на долонях і підошвах),
  • гранулематозна або лімфоматоїдні реакції.

3. Медикаментозні дерматити.
4. При підозрі можливої ​​алергічної реакції на метали і інші матеріали.
5. Погіршення перебігу атопічного, себорейного або гемостатического дерматиту, монетовидна (нумулярна) екзема – підозра на супутній алергічний контактний дерматит.
6. Реакції слизових оболонок: кон’юнктивіт, стоматит, вульвіт.

Протипоказання і обмеження:

1. Прийом кортикостероїдів або будь-яких препаратів, що впливають на стан імунної системи (наприклад, імуносупресивної терапії). Дані препарати слід відмінити за 2 тижні до проведення патч-тест діагностики.
2. Важкий або генералізований (поширений) дерматит.
3. Пошкоджені ділянки шкіри, в тому числі після недавнього впливу сонячного або ультрафіолетового випромінювання.
4. Умовне протипоказання – вагітність і годування грудьми.

Що ж дає патч-тестування пацієнту?

Знання про те, яка саме хімічна речовина провокує появу алергічної реакції, що дозволяє уникати контакту з цією речовиною, жити повноцінним життям, зберігаючи комфорт і можливість далі займатися своєю професійною діяльністю і хобі.

Перелік алергенів

Повна назва
хімічної речовини
Інтерпретація і область використання
1 Potassium dichromate
Калій біхромат
Використовується у виробництві цементу, для дублення шкіри, в фарбах, барвниках для текстилю, консерванти для деревини, сплавах, сірниках, фотографії, гальваніки, антикорозійних хімікатах, літографії, кераміці, папері для ксерокса, фарбах для татуювань, туші, воску для підлоги, чистячих засобах для взуття, клеях, миючих засобах та ін.
2 p-PHENYLENEDIAMINE (PPD)
п-фенілендіамін
У виробництві гуми, в реагентах, фарбах для волосся та хутра, літографії, ксеро- і фотокопіювальних матеріалах, маслах, бензині, каучуку, пластмаси та ін.
3 Thiuram mix
тіурам суміш
Добавки в гумових виробах (рукавичках, презервативах, еластичних стрічках, іграшках, кухонних приладдя, взуття, одягу, шини, труби, шлангах, конвеєрних стрічках, електропроводці, навушниках, повітряних кулях), в клеях, адгезиви, тварин репелентах, косметичних аплікатори, дезінфікуючих засобах, медичних пристроях, милі, в деяких сільськогосподарських продуктах (фунгіциди, протруйники насіння) і ін.
4 Neomycin sulfate
неоміцину сульфат
Антибіотик широкого спектру дії для місцевого застосування (у вигляді крему, порошку, мазі, очних і вушних крапель), в стоматологічних матеріалах, ветеринарії, ін.
5 Cobalt (II) chloride hexahydrate
Кобальт (II) гексагідрат хлориду
Барвники для скла, порцеляни, кераміки, емалі, як сикатив (сушильне речовина) у фарбах, при нікелювання металів, в металевих сплавах (стоматологічних і т.д.) і ін
6 Benzocaine
бензокаїн
Місцевий анестетик в лікарських засобах: протигемороїдальний кремах, суппозиториях, спреях, льодяниках для порожнини рота і ясен, сиропах від кашлю, протиалергічних і протиопікових засобах і ін.
7 Nickel (II) sulfate hexahydrate
Нікель (II) сульфат гексагідрат
Ювелірні вироби, гудзики, змійки одягу, ручки, ножиці, кухонне приладдя, ключі, бритва, оправа для окулярів, інструменти, прилади, батареї, мастильні розчини, монети, пігменти, зубні протези, ортопедичні пластини, електропроводка і ін.
8 Clioquinol
Кліохінол
Лікарські засоби: антибіотики для місцевого застосування, інтравагінальні для лікування трихомоніазу, ветеринарні препарати, антибактеріальна обробка бинтів, тканин і ін.
9 Colophonium
каніфоль
Лаки, фарби, фотопапір, пластифікатори, тканини, паяльні флюси, мастила, мастильно-охолоджуюча рідина, клей, віск, захисні покриття, утеплювачі, косметика (туш, рум’яна, тіні), місцеві лікарські засоби, взуття, стоматологічні пломбувальні матеріали і ін.
10 Paraben mix
суміш парабенів
Консерванти в косметиці (догляд за шкірою, туш, губна помада, зубна паста), в харчових продуктах (джем, цукерки, желе, безалкогольні напої, кетчуп, Упакована риба), в лікарських засобах (креми, мазі, лосьйони, очні і вушні краплі , вагінальні креми, Антигемороїдальні препарати) і ін.
11 N-Isopropyl-N-phenyl-4 phenylenediamine (IPPD) Використовується для захисту каучуку від окислення і розтріскування при згинанні, в рукавичках, взуття, мастилі, олії та ін.
12 Lаnolin alcohol
ланоліну спирт
У фармацевтичній і косметичній продукції (лікувальні шампуні, лосьйони, зволожуючі і сонцезахисні засоби, губна помада, засоби для зняття макіяжу, тіні, лаки, креми для гоління, дитячі масла), фарбах для друку, поліролях, маслах, виробах зі шкіри, паперу і ін.
13 Mercapto mix
Суміш «Mercapto»
Домішки у виробництві гумових виробів для поліпшення їх функцій (рукавички, презервативи, взуття, шланги, трубки, шини), як антикорозійні і дезінфікуючі засоби  – для зберігання насіння і ін.
14 Epoxy resin, Bisphenol A
Епоксидна смола, бісфенол А
Смола, в складі клею, електроізоляції, пластифікаторів, полімерних стабілізаторів, ламінату, фарб, чорнила, корабельного лаку, виробів з ПВХ, прокладок, вінілових рукавичок, матеріалів для скульптур та ін.
15 Beech balsam * (Balsam Peru)
Перуанський бальзам
Ароматизатор в складі тютюну, напоїв, кондитерських виробів, вина, лікеру, спецій, в лікарських засобах, зубній пасті і рідині для полоскання, в парфумах, дезодорантах, лосьйонах після гоління, косметиці, дитячих порошках, сонцезахисних кремах, шампунях, кондиціонерах, безалкогольних напоях та ін.
16 4-tert-Butylphenolformaldehyde resin (PTBP)
т-Бутілфенолформальдегідная смола
Смола, в складі в клею (адгезиви) для шкіряних виробів, каучуку (взуття, сумки, ремені), лакофарбових смол, добавок до моторних мастил, фарб, паперу, скловолокна, фанери, ізоляції, герметиків, дезодорантів, дезінфікуючих засобів та ін.
17 2-Mercaptobenzothiazole (MBT)
Меркаптобензотіазол
Фунгіцид, добавка в вироби з гуми (взуття, рукавички, гумки в одязі, купальники, презервативи, діафрагми, медичні прилади, обладнання для гемодіалізу, іграшки, автомобільні шини, труби), масла, антифриз, мастила, клеї, миючі емульсії, хімікати, ветеринарні препарати (проти кліщів, бліх) і ін.
18 FORMALDEHYDE
формальдегід
Консервант, в’яжучий засіб і антисептик в продуктах для побуту, миючих засобах, використовується у виробництві текстилю, косметики (шампуні, дезодоранти), маслоохолоджувальних сумішей, пестицидів, клею, взуття, стоматологічних пластмас, деревини, стружкових плит, мінеральної вати, фарб, полиролей, лаку, паперу, розчину для бальзамування, добрива, реактивів, ізоляції та ін.
19 Fragrance mix
Ароматична суміш I
Ароматизаторы в парфюмах, косметических и моющих средствах, смягчители для тканей, освежители воздуха, зубных пастах, других средствах личной гигиены
20 Sesquiterpene lactone mix
Сесквітерпени лактон Мікс
У лосьйонах, парфумах, косметиці, лікарські засоби для місцевого застосування (мазі, креми) і ін.
21 QUATERNIUM-15
Кватерніум-15
Консервант в косметиці (шампуні, ополіскувачі, лосьйони, креми, гігієнічна пудра, продукти для манікюру), в охолоджуючої рідини, латексних фарбах, рідини для обробки металу, клеях, фарбах і ін.
22 2-Methoxy-6-n-pentyl-4-benzoquinone
2-метокси-6-н-пентил-4-бензохинон
Речовина рослини Примула, використовується в якості антибактеріального і протипухлинного компонента в препаратах для місцевого застосування і ін.
23 METHYLISOTHIAZOLINONE + METHYLCHLOROISOTHIAZOLI NONE
Метілізотіазолінон + метілхлорізотіазолін
Консервант в оліях, охолоджуючих рідинах, милі, латексних емульсіях, в паливі для реактивних двигунів, рентгенографії, фарбах, вологою туалетному папері, миючих засобах, косметиці (шампуні, кондиціонери, гелі, піна для ванн, креми, лосьйони, туш) і ін.
24 Budesonide
Будесодін
Кортикостероїди для місцевого лікування риніту, астми, сінної лихоманки; маркер алергії до кортикостероїдів.
25 Tixocortol-21-pivalate
Тіксокортол-21-півалат
Кортикостероїди для місцевого лікування риніту, фарингіту, неспецифічного виразкового коліту та ін; маркер алергії до кортикостероїдів групи А
26 METHYLDIBROMO GLUTARONITRILE
Метілдіброма глутаронітріл
Консервант в косметиці, лікарські засоби для місцевого застосування, клеях, латексних емульсіях, дисперсних барвниках, миючих засобах, вологому туалетному папері, пом’якшувач для тканин, смазкоохлаждающіх рідинах, в продуктах, що застосовуються для обробки металів, деревини та ін.
27 Fragrance mix II
Ароматична суміш II
Ароматизатори, які використовуються в більшості продуктів: косметика, парфумерія, миючі засоби, засоби для прання, особистої гігієни та ін.
28 Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
Гідроксіізогексіл 3-циклогексен карбоксалдегід
Ароматизатор в спиртових лосьйонах, антиперспіранти, дезодоранти – стіках, пральному порошку, кондиціонерах для тканин, побутових миючих засобах, шампунях, милі і ін.
29 METHYLISOTHIAZOLINONE
метілізотіазолінон
Біоцид і консервант в косметиці (шампуні, мило, продукти по догляду за тілом), охолоджуючих рідинах і ін.
30 Textile dye mix

Суміш текстильних барвників

Суміш найбільш поширених текстильних і дисперсних барвників для тканин, одягу (нейлон, акрил), пластмас у фарбах для волосся, складних поліефірах і ін.

Зразок результатів, які отримує пацієнт

Склеротерапія

Склеротерапія

Склеротерапія один з найбільш ефективних, популярних, малоінвазивних (безопераційних) методів лікування варикозу. За допомогою цієї методики можна допомогти до 80% пацієнтів.За допомогою цієї методики можна допомогти до 80% пацієнтів. Процедура проводиться амбулаторно, без застосування загального знеболювання. Метод особливо ефективний в початкових стадіях хвороби. Відносна простота, низька собівартість в порівнянні з операцією в умовах стаціонару, відсутність госпіталізації, можливість не відриватися від роботи, доступність, практично ідеальні естетичні та функціональні результати – забезпечили довіру до склеротерапії на заході.

У США і європейських країнах  вважається класичним амбулаторним методом лікування початкових стадій варикозу.

Суть методу і загальні принципи

Методика заснована на можливстях  деяких препаратів при їх внутрішньовенному введенні особливим чином взаємодіяти з венозної стінкою. Речовина вводиться внутрішньовенно викликає хімічний опік стінки судини, через який стінка асептично запалюється, потім стінки судин “склеюються і зростаються між собою. На місці вени залишається фіброзний тяж (2-6 міс) який в подальшому повністю розсмоктується (1-1, 5 року). Іноді відбувається відновлення просвіти вени (реканализация), що є однією з причин повернення захворювання. Головний плюс склеротерапії відсутність розрізів, вся маніпуляція проводиться за допомогою голок. Це забезпечує максимальну безпеку пацієнта і оптимальний функціональний і косметичний ефект. Основним мінусом методики можна вважати недостатній радикалізм – невидаленого хірургічним шляхом вена може знову включиться в кровообіг в результаті реканализации або можуть з’явиться нові варикозно змінені вени на місці раніше склерозованих. Незважаючи на це, сучасна методика склеротерапії – застосування пінних форм, робота під контролем УЗД, прицільні ін’єкції в місця рефл юкса дозволяють добиватся хороших результатів у лікуванні варикозу. Склеротерпія НЕ еденственная безоперационная методика видалення варикозно змінених вен. В даний час є лазерна коагуляція, фотокоагуляція, або електрокоагуляція.

Правильно обрані показання і чітке виконання процедури дозволяє досягти надійної ліквідації варикозної хвороби, особливо на раній стадії при відсутності вираженої варикозної трансформації вен. Залишається безперечним факт що склеротерапія є добре відпрацьованою і найбільш доступною процедурою яка проводиться повсюдно в усьому світі.

Показання

Показанням до проведення склеротерапії є всі випадки варикозного розширення вен. Цей метод є єдиним ефективним способом лікування при розсипних формах варикозу – розширення поверхневих вен невеликого діаметру і телеангіоектазії (дрібні до 1 мм в діаметрі внутрішньошкірні судини венозного типу мають вигляд “сіточок”. “Зірочок”. “Павучків “. При магістральних формах варикозної хвороби, коли є поодинокі, але великі вени (більше 0,5 мм в діаметрі) в значній частині випадків склеротерапія також може показати хороший результат. Однак пказання визначаються індивідуально і тільки після проведення доплерографії, дуплексного сканування вен. Показанням до склеротерапії є невеликі варикозні вени які зберігаються або з’являються знову після операції, ендоваскулярної лазерної коагуляції, радіохвильового лікування.

Протипоказання до склеротерапії

Абсолютні протипоказання:

-індивідуальна непереносимість препарату, полівалентна алергія
-тромбоз глибоких вен і тромбофлебіт поверхневих вен
-важкі системні захворювання (серцево-легенева недостатність, печінково – ниркова недостатність), аутоімунні захворювання, системні захворювання сполучної тканини, бронхіальна астма
-при гнійно-септичних захворюваннях будь-якої локалізації
-неможливість контрольованої внутрішньосудинної ін’єкції, розташування вен у важкодоступних місцях. Визнано що вени знаходяться вище середньої третини стегна склерозіровати не варто.

Відносні протипоказання:

– ожиріння, пацієнти з обмеженою фізичною активністю
– особам зі схильністю до тромбозів будь-якої локалізації
– при поєднанні варикозу з вираженою недостатністю клапанів основних стовбурів підшкірних або перфорантних вен.
– прийом гормональних препаратів (гормональні контрацептиви і замісна терапія)
– планування вагітності
– попереднє лікування алкоголізму.
– жарка пора року.
– психологічна неготовність пацієнта: пацієнт повинен розуміти, що склеротерапія не є самими радикальним методом лікування, а також вимагає  повторення процедури або хірургічне лікування через кілька років.
– незакрите овальне вікно (пінна склеротерапія).

Препарати для склеротерапії

Препарати використовуються для лікування високоактивні. Це спеціально розроблені речовини на основі спиртів. Склерозанти виробляються відомими, великими фармкомпаніями світу. Зазвичай застосовується Фібровейна і етоксісклерола. Концентрація і форма препарату залежить від калібру вен. При правильному використанні склерозант викликає тільки місцеву дію і його загальну токсичну дію на організм виключено. При попаданні невеликої кількості склерозанта в систему глибоких вен він швидко розчиняється, не викликаючи ушкоджень, внаслідок великого кровотоку в глибоких венах.

Процедура склеротерпапіі

Зазвичай сеанси склеротерапії проводяться один раз на тиждень тобто в кілька етапів, щоб уникнути передозування препарату. В середньому 3-6 сеансів для однієї ноги, 3-20 ін’єкцій за 1 процедуру. Чим більш виражено захворювання, тим триваліше лікування. За відчуттями маніпуляції не відрізняється від звичайного щеплення (використовуються спеціальні тонкі одноразові голки). Після здійснення необхідної кількості ін’єкцій слід негайно провести  компресію еластичним бинтом. Компресія необхідна протягом 7 діб після кожної процедури. Компресійна терапія має на увазі використання компресійного трикотажу у вигляді панчох, колготок, гольфів або еластичних бинтів. По закінченню процедури обов’язково необхідна піша прогулянка протягом години .Позитивний косметичний результат відзначається не відразу а через 2-8 тижнів після склеротерапії.

Різновиди склеротерапії
1.Компресійна  склеротерапія

Методика є альтернативою хірургічного видалення неспроможних приток великої чи малої підшкірних вен.

Показана в наступних випадках:

-за відсутності рефлюксов з глибоких вен у поверхневі (інструментальне підтвердження).
– після оперативного лікування з усунення всіх патологічних скидів.

Тобто цей спосіб ліквідує тільки зовнішні ознаки захворювання. Зазвичай вона застосовується після комбінованої флебоектоміі для усунення решти вен або як альтернатива мініфлебектомії, після корекції клапанної недостатності.

2.Foam-form склеротерапія

При цьому різновиді склеротерапії склерозант використовується у вигляді дуже дрібної піни. Для отримання піни використовують спеціальний пристрій, складається з двох шприців та перехідника – змішують склерозант і стерильне повітря або СО2. Дана методика дозволяє отримати великий обсяг препарату при тій же ефективності, що дозволяє підвищити надійність склерозування вен.

Перевага пінної форми:

– піна витісняє кров з вен, контакт більш щільний і тривалий.
– зменшення введеного препарату в мл рідкого розчину, що дозволяє провести більше ін’єкцій за один раз.
– знижує ризик розвитку флебіту і тромбозів.
– візуальний контроль за процедурою, піну можна розподілити по судині мануально.
–  якісний УЗД контроль.

Використовується для ретикулярних вен, змінених приток, магістральних стовбурів підшкірних вен. Методика foam form наближається за рівнем ефективності до оперативного лікування. Існує можливість облітерації судин значного діаметра до 10 мм.

3.Ехо-склеротерапія

Має на увазі повний ультразвуковий контроль за проведенням процедури, при проведенні скерозірованія вен знаходяться глибоко в підшкірній жировій клітковині, при склерозуванні неспроможних перфорантних вен, при склерозуванні магістральних вен за допомогою катетера.

4.Мікросклеротерапія

Метод видалення судинних зірочок і дрібних вен нижніх кінцівок і виконується з естетичних міркувань при бажанні пацієнта. Зірочки і ретикулярні вени розглядаються як самостійне захворювання, відноситься до 1 класу хронічних захворювань вен. Крім косметичного дефекту себе ніяк не проявляють, до ускладнень не призводять. Під час процедури проводиться безліч мікроін’єкцій склеропрепарата безпосередньо в судинні зірочки і ретикулярні вени. Використовуються склерозанти в низьких концентраціях. У більшості випадків судинна сітка повністю зникає через 3-6 тижнів.

Ускладнення і побічні ефекти склеротерапії

Склеротерапія це надійний і гнучкий метод лікування. Рівень ускладнень (за світовими даними) методу менше 1%.

Ускладнення і побічні ефекти:

-пігментація. Її поява пояснюється руйнуванням тромбів (коагулят-суміш крові і склерозанта) і внутрішньошкірним відкладенням гемосидерину. Можлива поява пігментних доріжок по ходу вени. У 1% пацієнтів вони можуть зберігатися до 1 року.
-неотелеангіоектазіі (неоангіогенез, “возвратнікі”, Меттінген, “судинна серпанок”) – 0,5%. Зникають через 3-12 місяців. Можна видалити лазерною коагуляцією.
– некроз і виразки шкіри – 0,2% – пов’язано з попаданням склерозанта паравазально (мимо вени), внутрішньоартеріально (технічні похибки). Рідше некроз може бути вторинним при неадекватній компресії.
– алергічні реакції – 0,2%. Зустрічаються рідко, для різних речовин вони варіюються від 0,001% до 0,17%. Але набір для реанімаційних заходів повинен обов’язково бути присутнім. Слід розрізняти алергічну реакцію і виникненні кропив’янки відразу після проведення процедури і самостійно зникаючої через 30 хв.
– переходяча сліпота – 0,5%. Описані поодинокі транзиторні випадки порушення зору, частіше при застосуванні пінної форми склерозанта, що тривають менше двох годин. Механізм мало вивчений. Цей феномен носить тимчасовий характер.
– тромбофлебіт поверхневих вен – 0,01%

– тромбоз глибоких вен – вкрай рідкісне явище, в літературі – поодинокі випадки.
– свербіж шкіри залежить від виду склерозіруещего препарату і зазвичай проходить через 1-2 години після процедури, іноді епізодично відзначається протягом доби
– лущення шкіри – менше 1%. Іноді на місці ін’єкції утворюється невелика поверхнева ранка, загоюються через 2-4 тижні.
– біль в місцях ін’єкцій або по ходу склерозированной вени відзначають в невеликій кількості випадків.  Біль в місцях ін’єкцій зазвичай виникає при фізичному навантаженні і може тривати протягом 3-9 діб.
– вкрай рідко мігрень, запаморочення або підвищення артеріального тиску під час маніпуляції і деякий час після.

Що потрібно зробити Вам якщо планується склеротерапія?

– обов’язково сказати лікарю якщо приймаєте гормони, протизапальні засоби.
– попередити лікаря про наявність алергії на ліки.
– не рекомендується до і після склеротерапії вживати спиртне і курити (2 дня до і 2 дні після).

Безпосередньо перед сеансом склеротерапії:

– на ніч не слід наносити креми, або інші косметичні препарати.
– перед склеротерапией прийміть душ зі звичайним милом.
– не варто проводити епіляцію.
– на лікування потрібно прийти в зручному  і вільному  взутті та одязі. Після процедури нога буде в еластичній  панчосі або бинті, тому одяг і взуття повинні бути досить просторими.
– перед склеротерапией за 1,5 години рекомендується поїсти.

Відразу після сеансу склеротерапії:

– рекомендується ходити не менше 1 години.
– до складу деяких склерозантов входить спирт. Тому  відразу після склеротерапії не слід самому сідає за кермо.
– перші три дні не слід займатися спортом або на велотренажері, слід ходити пішки не менше години.
– не можна довго нерухомо стояти або сидіти мінімум 1,5-2 місяці після склеротерапії.
– протягом усього лікування і через місяць неможна приймати гарячі ванни, відвідувати лазні, сауни, солярії і робити масаж ніг, піднімати тяжкості.
– обов’язковою умовою лікування методом склеротерапії є цілодобове носіння еластичних бинтів або компресійної білизни. Бинти після процедури знімаються не раніше ніж через добу. Ноги миються теплим душем, витираються, змащуються живильним кремом і знову бинтуються або одягаються еластичні панчохи. Вночі компресія НЕ знімається . Бинти знімаються за 2 години до наступного сеансу склеротерапії.

 

Склеротерапія вен в клініці професора Святенко

Склерозування проводиться висококваліфікованими лікарями хірургами, які мають сертифікати та досвід роботи у флебології і хірургії серця і магістральних судин. Залежно від показань, вираженості процесу, площі ураження застосовуються різні види склерозування вен (пункційна склеротерапія, ехосклеротерапія, foam form-склеротерапія, мікросклеротерапія і ін). Ми допоможемо підібрати спеціальну білизну для носіння в реабілітаційному періоді, розрахувати оптимальний рівень компресії і також підберемо індивідуальну схему прийому медикаментозних засобів.

Склеротерапія вен – сучасний, безболісний, малоінвазивний, амбулаторний, атравматичний спосіб лікування варикозної хвороби. Метод володіє тривалим лікувальним і косметичним ефектом за умови дотримання всіх рекомендацій і регулярного спостереження.

Склеротерапія судин нижніх кінцівок

Судинні зірочки, павутинки, вузлики і ін. – часто зустрічаються синоніми патологічно розширених поверхневих вен нижніх кінцівок – телеангіоектазій.

На сьогоднішній день досить часто зустрічається дана патологія, що тягне за собою погіршення не тільки фізичного стану здоров’я, але і зміна естетичного вигляду нижніх кінцівок. Жінки хворіють в 3 рази частіше за чоловіків.

У сучасній медицині проводиться індивідуальний підбір терапевтичних впливів на телеангіоектазії. Вибір тактики залежить від локалізації, діаметра зміненої судини і від уподобань самого пацієнта.

Склеротерапия сосудов нижних конечностей (момент вкалывания) Днепр

При лікуванні телеангіоектазій (судинних сіточок) лідером є склеротерапія.

Метод полягає в безболісному внутрішньовенному введенні препарату склерозанта. Склерозуючий препарат діє вибірково на змінений ендотелій судини, внаслідок чого відбувається «склеювання» судини зсередини.

Запис за телефоном, вказаним на сайті, звертайтеся!

Вузькополосна фототерапія

Псоріаз – один з найбільш частих, діагностованих в дерматологічній практиці, хронічних дерматозів. Ураженість населення на псоріаз по всьому світу, за різними джерелами, коливається від 7-10%. Незважаючи на те, що це захворювання давно відомо людству, причини його виникнення невідомі, і найбільшого поширення набула аутоімунна теорія виникнення псоріазу.

З огляду на той факт, що при псоріазі мають місце не тільки шкірні прояви, а також уражуються суглоби, печінка і нирки – псоріаз, при відсутності належного лікування, в майбутньому може викликати стійку інвалідизацію пацієнта. Тому терапія псоріазу займає особливе місце в практиці дерматолога.

Фототерапія (світлолікування) відоме людству з давніх часів і в наш час, завдяки численним дослідженням, входить в золотий стандарт лікування псоріазу. Під дією ультрафіолетового випромінювання певного спектру довжини хвиль, в шкірі утворюється цілий ряд біологічно активних речовин і відбувається каскад біохімічних реакцій, який веде до вираженого терапевтичного ефекту.

Довжина хвиль

Для фототерапії псоріазу застосовують такі довжини хвиль:

  • широкосмугове випромінювання з довжиною хвилі 280-320 нм (UVB);
  • вузькосмугове випромінювання з довжиною хвилі 311нм (nbUVB);
  • довгохвильове випромінювання 320-400 нм (UVА) – фотохимиотерапия із застосуванням специфічних хімічних речовин, які підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання.

Найбільшу терапевтичну ефективність, безпеку і практичне застосування для пацієнта і лікаря має ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі 311нм.

Використання цього випромінювання має ряд дуже значних переваг для пацієнта:

  • індивідуальний підбір дози для кожного пацієнта залежно від фототипу шкіри
  • практично повна відсутність побічної дії
  • при комбінованій терапії веде до повного вирішення патологічного процесу
  • не вимагає від пацієнта застосування спеціальних фотосенсибилізаторів перед процедурою,
  • значно знижується ймовірність канцерогенезу
  • немає необхідності застосовувати спеціальні захисні креми після процедури
  • знижується загальне променеве навантаження на організм
  • профілактичний вплив на здорові ділянки шкіри
  • на відміну від інших методів лікування має відносно невеликий список протипоказань до застосування.

Зручний режим сеансів

Також значною перевагою застосування фототерапії є зручний режим сеансів процедури – від 3 разів на тиждень на початку лікування, до 1 разу на тиждень в кінці курсу лікування. Тривалість сеансу від декількох секунд до декількох хвилин. Загальна кількість процедур на курс лікування 25 – 30 в залежності від результатів.

З огляду на статистичні дані і багаторічний досвід застосування фототерапії в лікуванні псоріазу у всьому світі, за допомогою фототерапії можна домогтися стійкої ремісії і значного полегшення стану пацієнта.

Записатися на процедуру, а також задати додаткові питання Ви можете за телефонами, вказаними на сайті. Телефонуйте!

Фототерапія

Фототерапія вузького спектру останнім часом все ширше застосовується в лікуванні шкірних хвороб.

Терапевтична дія фототерапії засноване на випромінюванні ультрафіолоетових променів спектру А і В. Апарат призначений для профілактики і лікування шкірних захворювань.

Ультрафіолетові промені впливають на рівень запальних і протизапальних факторів в ураженій шкірі, надають Імунорегуляторний дію.

Як результат при застосуванні фототерапії, хронічні дерматози швидше переходять з стадії загострення в стадію ремісії, зменшуються суб’єктивні відчуття. При цьому значно поліпшується якість життя пацієнта.

Показання для фототерапії

Процедура фототерапії показана при псоріазі, екземі, атопічний дерматит, вітіліго, очаговом нейродерміті, себорейному дерматиті і багатьох інших захворюваннях шкірних покривів.

Не можна не відзначити, що лікування псоріазу стало набагато ефективнішим, доступним і безпечним завдяки фототерапії вузького спектра.

На відміну від інших методів світлолікування, важливою перевагою фототерапії є відсутність побічних ефектів і абсолютна безпека впливу.

Дана процедура призначається тільки лікарем дерматологом за суворими показаннями. Кратність сеансів і тривалість курсу лікування призначається індивідуально для кожного пацієнта. Телефонуйте!

Ультразвукова терапія

Ультразвукова терапія – це лікування звуком ультра високої частоти. На сьогоднішній день, вплив ультразвуком набув широкого поширення в естетичній медицині.

Так, великою популярністю, з причини своєї ефективності, користуються процедури ультразвукового пілінгу шкіри, ультрафонофореза.

Ультразвуковий пілінг

Ультразвуковий пілінг – це універсальна гігієнічна процедура, яка забезпечує якісне очищення шкіри, звільнення закупорених проток сальних залоз, рівномірну, малотравматичну ексфоліацію (відлущування) не функціональних клітин поверхневого шару епідермісу.

В результаті такої процедури шкіра виглядає свіжою, доглянутою, без «чорних» цяток і горбків, значно поліпшується її текстура, збільшується вплив косметичних засобів! Лікарі нашої клініки, допоможуть визначитися з періодичністю в проведенні даної процедури, наявністю показань і протипоказань в кожному конкретному випадку індивідуально.

Ультрафонофорез

Ультрафонофорез – це процедура поєднаного впливу на шкіру і підшкірні структури ультразвуком. Вона включає в себе впровадження в дерму різноманітних косметичних препаратів, лікарських засобів (при необхідності), а також проводить мікромасаж тканин, лімфодренаж, що забезпечує хорошу оксигенації (насичення киснем), мікропрогрів  тканин.

Все це призводить до вираженого омолоджуючого ефекту.

Клініка професора Святенко, місто Дніпро, пропонує широкий спектр процедур з використанням ультразвукової терапії.

Видалення розтяжок

Розтяжки (стрії) представляють собою атрофічні рубці.

Розтяжки утворюються в результаті розриву колагенових волокон і / або різкого зниження колагену, який відповідає за міцність і пружність шкіри.

Причини розтяжок

Причинами розтяжок може бути різке зниження маси тіла, вагітність, ендокринні захворювання, гормональні зміни в період менопаузи або статевого дозрівання і ін. Найпоширеніші локалізації розтяжок – шкіра живота, грудей, стегон і сідниць.

У людському організмі виділяють 20 типів колагену, основними вважаються 1 і 3 тип.

Переважання того чи іншого типу закладається генетично. Перший тип колагену має гарну еластичність, він добре розтягується і стискується. Колагенові волокна третього типу при значному розтягуванні розриваються. Тому особи, в шкірі яких переважає третій тип колагену, відносяться до групи ризику по утворенню розтяжок.

Видалення розтяжок

У нашому центрі для вирішення видалення розтяжок застосовують мікродермабразію, хімічні пілінги і / або мезотерапію.

Комплекс зазначених процедур спрямований на активацію синтезу власного колагену і заміщення ним сполучної тканини, що утворить стрії.

Кратність і кількість процедур видалення розтяжок призначає лікар дерматолог індивідуально для кожного пацієнта.

Наша клініка перебувати в місті Дніпро, звертайтеся.

Утворення на шкірі

Утворення  шкіри (папіломи, невуси, загострені кондиломи, дерматофіброма, себорейниє кератоми, актинічний кератоз, базаліоми і багато інших) займають важливе місце в структурі новоутворень людини. Існує ряд методів для лікування новоутворень шкіри.

Поряд зі стандартною технікою висічення, в лікуванні шкірних утворень, широко застосовується радіохвильова електрохірургія. Перевагою цієї техніки є незначне або нульове рубцювання, мінімальна витрата часу і коштів на її проведення, швидке загоєння.

Методика відноситься до так званих “безкровним” методам, в процесі видалення утворюється стерильна рана.

У нашій клініці, розташованій в місті Дніпро, ми використовуємо цю методику для лікування доброякісних утворень шкіри. Всі вилучені утворення  підлягають гістологічному дослідженню, згідно з існуючими рекомендаціями.

 

Лікування рубців і шрамів

Рубці є щільне утворення, яке складається з сполучної тканини. Виділяють атрофічні, гіпертрофічні та келоїдні рубці. Атрофічні і гіпертрофічні рубці утворюються в результаті різних захворювань, опіків, хірургічних втручань. Причиною утворення келоїдних рубців можуть стати різні травми, оперативні втручання, запальні процеси шкіри, вугрова хвороба.

Механізм розростання рубцевої тканини пов’язаний з порушенням ауторегуляторних механізмів в утворенні сполучної тканини. Якщо описати цей механізм коротко, то відбувається зміна співвідношення КОЛАГЕН- колагенази в сторону колагену.

Оскільки рубці відносяться до ряду незворотних явищ, то їх лікування полягає в розм’якшенняіі згладжуванні.

До и после лечения келоидных рубцов (шрамов)

Лікування келоїдних рубців в нашій клініці (фото).

У нашому центрі, розташованому в місті Дніпро, схеми лікування рубців розробляються індивідуально для кожного пацієнта. Застосовується медикаментозне лікування, ін’єкційні і апаратні методики.

Наші фахівці допоможуть Вашій шкірі придбати більш гладкий, м’який і рівний вигляд і зменшити або усунути всі косметичні недоліки! Звертайтеся!

Лікування гіпергідрозу

Гіпергідрозом називають підвищене потовиділення, яке найчастіше є одним із проявів вегетосудинної дистонії.

Підвищене потовиділення може проявлятися як на по всьому кожному покрову (дифузний гіпергідроз), так і на обмежених ділянках (локальний гіпергідроз). Останній найчастіше проявляється в області підошов, долонь, пахвових впадин. Дане захворювання дуже негативно впливає на якість життя пацієнтів, тому фахівці нашого центру з увагою ставляться до кожного клієнта, який страждає гіпергідрозом.

Лікування гіпергідрозу призначається індивідуально для кожного пацієнта. Застосовується консервативна терапія системними препаратами і засобами для зовнішнього лікування. Так само для лікування локального гіпергідрозу використовується терапія ботулотоксином, терапевтична дія якого починається вже через 48 годин.

Тривалість дії токсину зберігається до 1 року!

У нашій клініці, розташованій в місті Дніпро, ви знайдете кращих фахівців даної області. Звертайтеся!

Карбокситерапія

Ін’єкційна карбоксітерапіі – введення чистого медичного вуглекислого газу в різні частини тіла з метою поліпшення кровопостачання, синтезу колагену, підвищення еластичності тканин, зменшення жирових відкладень. Потрапляючи в організм, в місці ін’єкції утворюється локальна гиперкапния, вуглекислий газ вступає в реакцію з молекулами води, в результаті чого утворюється вугільна кислота і рН тканин знижується.

При зменшенні значення рН, зв’язок між гемоглобіном і киснем стає слабшим і кисень в більшій кількості надходить в тканини. В результаті подальших хімічних реакцій рН переходить в лужну сторону, що в свою чергу веде до вираженого  спазмолітичного і знеболюючого ефекту.

Спостерігається зниження тонусу судин дрібного калібру (артеріоли і капіляри), підвищення температури шкіри, змінюється активність нервових закінчень, в результаті чого поліпшується трофіка оброблюваних областей, активується окислювання жирів.

Колискою карбоксітерапіі вважається французький курорт Руаян-Хамалірез, де вуглекислий газ спочатку використовували в якості сухих вуглекислих ванн, а пізніше в якості підшкірних ін’єкцій. В даний час карбокситерапія входить до переліку послуг реабілітаційних відділень, кабінетів пластичних хірургів, дерматологів, спа-центрів і косметичних салонів.

Показання до проведення карбокситерапії
Показання в косметології

Карбокситерапия живота в Днепре

Антивікова терапія, поліпшення еластичності шкіри, омолодження, розгладження зморшок на обличчі, шиї, декольте, ліполіз, корекція другого підборіддя, терапія обвислої шкіри рук, живота, терапія целюліту, корекція слідів після естетичних операцій, зменшення набряків, темних кіл під очима і тд.

Показання в дерматології

Карбокситерапия волосистой части головы в Днепре

Рубці, смуги розтягнення, склеродермія, діабетичні виразки, трофічні виразки, вогнищева алопеція, андрогенетична алопеція, синдром Рейно, псоріаз (застарілі бляшки), червоний плоский лишай (гіпертрофічна форма) і тд.

Протипоказання до проведення карбокситерапії

Протипоказаннями для проведення карбокситерапії є: важка ішемічна хвороба серця, гостра емболія, тромбози судин, важка гіпертонічна хвороба, стан після інсульту, вагітність, період лактації, лихоманка, підвищене згортання і прийом антикоагулянтів, психіатрична патологія, надмірне ожиріння, інфекційні захворювання шкіри в області застосування процедури (герпес і т.д.), похилий вік.

Оборудование используемое при карбокситерапии в Днепре

На даний момент Центр дерматології та косметології професора Святенко єдиний медичний заклад в Дніпрі, що володіє висококласним устаткуванням для карбокситерапії і професійно підготовленим медичним персоналом в сфері естетичної медицини.

Лазерне видалення судин нижніх кінцівок

Неодимовий лазер – є домінуючим при роботі з телеангіоектазії, тому що впливаючи тільки на вражені тканини, не пошкоджує навколишні здорові тканини.

Лазеротерапія – є альтернативним методом по відношенню до склеротерапії,  якщо у пацієнта є протипоказання до введення склерозанта, наприклад схильність до тромбозу глибоких вен, непереносимість складових компонентів склерозанта, вагітність, період лактації.

При виборі лікувального методу дуже велике значення має діаметр судин.

Якщо розмір судин менше 0,3 мм – застосовується лазерний вплив.
0,3 – 1,5 – лазеротерапія і склерозування.
1,5 – 3,0 – тільки склеротерапія.

Підбір лікування відбувається  індивідуально, зважуючи на  переваги і недоліки двох методів.

Кількість процедур залежить від протяжності і локалізації телеангіоектазій і може варіювати від 1 процедури до 3-4 з інтервалом 4-5 тижнів.

Звертайтеся по кваліфіковану допомогу в Центр дерматології та косметології професора Святенко. Запис за телефоном, вказаним на сайті.

Лазерне видалення судин

Зміна кольору обличчя, «патологічний рум’янець», синюшний колір підборіддя, крил носа і ін. – це найбільш часті естетичні дефекти, які пов’язані з патологією судин різного калібру і є причиною звернення до фахівців в області естетичної дерматології.

Існує цілий ряд причин, що призводять до появи судинних «зірочок» або телеангіоектазій на будь-якій ділянці тіла:

  • генетична схильність,
  • спосіб життя (часте перебування на сонці, відвідування соляріїв, саун, зловживання спиртними напоями, куріння, важкі фізичні навантаження і ін.),
  • ендокринна патологія,
  • захворювання вен нижніх кінцівок,
  • деякі медикаментозні препарати та ін.

Застосування сучасних високотехнологічних лазерних установок дає можливість ефективно і безпечно впливати як на глибокозалягаючі судини нижніх кінцівок, судинні пухлини (гемангіоми), так і на будь-які, патологічні  зміни  судин в області обличчя!

У нашому центрі для лікування судинної патології використовується неодимовий лазер Nd: YAG 1064 нм з сапфіровими світловодами на лазерній платформі Lumenis Quantum. Цей вид лазера завдяки виборчій дії на судинний дефект, і передовій системі охолодження дозволяє  лікувати ефективно, безболісно і без пошкодження навколишніх здорових ділянок шкіри.

Кількість процедур залежить від типу судинного ураження і може варіювати від 1 процедури до 4 з інтервалом в 3-4 тижні. Однак, необхідно пам’ятати, що найчастіше, розширення поверхневих судин є всього лише симптомом більш серйозного захворювання. У таких випадках лазерне лікування є допоміжною методикою,  з метою естетичної корекції вже існуючих проявів!

Запис за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Кріотерапія

Кріотерапія (дослівно лікування холодом) – лікування захворювань за допомогою азоту низької температури.

У косметології і дерматології кріотерапію використовують при лікуванні акне, себореї, випадінні волосся, профілактиці старіння і боротьбі  з дрібними зморшками, також з її допомогою видаляють новоутворення, освітлюють пігментні плями.

Кріомасаж – напрямок кріотерапії, проводиться за допомогою рідкого азоту, що має температуру -196 градусів за Цельсієм.

Ознайомитися з цією послугою можна за посиланням: кріомасаж обличчя (процедура зображена на фотографії вгорі).

Центр дерматології та косметології професора Святенко готовий запропонувати вам всі види кріотерапії з використанням сучасної Кріосистеми Brymil.

Фахівці Центру дерматології та косметології професора Святенко проводять кріотерапевтичні процедури на рівні, відповідному світовим стандартам косметології.

Записатися на послугу в місті Дніпро можна за номером вказаним на сайті. Звертайтеся!

Консультація дерматолога

Консультація дерматолога в нашому Центрі здійснюється висококваліфікованим фахівцем, лікарем дерматовенерологом вищої категорії, професором Святенко Тетяною Вікторівною.

Консультація включає в себе огляд, при необхідності проведення дерматоскопії, постановку діагнозу, проведення диференціальної діагностики, направлення на обстеження, рекомендації з лікування і профілактики захворювання.

Якісна дерматологічна консультація вимагає професіоналізму лікаря, вміння клінічно мислити і великого досвіду. Професор Святенко – широко відомий авторитетний фахівець не тільки в Дніпрі та області, а й далеко за її межами.

Тетяна Вікторівна – член Європейської академії дерматовенерології з 1998 року.

У своїй роботі професор керується знанням європейських протоколів лікування та діагностики шкірних захворювань, неодноразово проходила стажування в провідних європейських клініках.

Тисячі пацієнтів в Україні та за її межами можуть підтвердити прекрасні результати лікування в найскладніших клінічних ситуаціях.

Якщо ви шукайте консультацію дерматолога в місті Дніпро, професор Святенко Тетяна Вікторівна – краще рішення, звертайтеся!

Іонофорез

Іонофорез(апарат HIDREX MED, Німеччина) – це високоефективна методика лікування надмірного потовиділення, за допомогою постійного струму, через неушкоджену шкіру. В результаті процедури тимчасово зменшується стимулювання потових залоз нервовими імпульсами.

Іонофорез (іонофорез) з успіхом застосовується для лікування і профілактики надмірного потовиділення (гіпергідрозу) в різних анатомічних зонах. Однак, особливого поширення процедура отримала для лікування долонь і підошов.

Так, як інші інвазивні методики можуть давати різного роду ускладнення, іонофорез є процедурою 1-ої лінії в комплексному лікуванні гіпергідрозу долонь та підошв, дисгидроза, дисгидротичної екземи.

Дисгідроз – це дерматологічне захворювання, яке характеризується утворенням внутріепідермальних прозорих бульбашок в результаті закупорки проток потових залоз. Дисгідроз часто розвивається у людей, які страждають надмірним потовиділенням (гіпергідрозом), після психоемоційного перенапруження, хвилювань, переляку.Дисгідроз є проявом розладу іннервації потових залоз, особливо в жарку пору року. Захворювання має хронічний перебіг, у зв’язку з цим процедури іонофорезу, поряд з основним лікуванням, допомагають зменшити терміни загострення і подовжити міжрецидивний період.

Ефект від процедури

Ефект від процедури іонофорезу помітний вже після перших двох тижнів лікування, курс лікування включає від 4 до 6 тижнів з подальшими підтримуючими процедурами 1 раз в 2-4 тижні.

Протипоказання до процедури

  • наявність металевих імплантів,
  •  серцево-судинна патологія,
  • епілепсія.

Звертайтеся!

Дитячий дерматолог

Навіть самі незначні висипання на шкірі дитини, нерідко є приводом для занепокоєння батьків. І правда, на перший погляд, нешкідливі поодинокі висипання нерідко сигналізують про серйозну проблему. Не варто займатися самолікуванням! В першу чергу необхідно з’ясувати природу та причину захворювання. Важливо звернутися за допомогою до лікаря – дитячого дерматолога.

До компетенції дитячого дерматолога клініки дерматології і косметології професора Святенко, входить діагностика, лікувально-профілактичні заходи, динамічне спостереження при різних проблемах на шкірі, що спостерігаються у різних вікових груп дітей. Основний акцент, в ході лікування шкірних захворювань у дітей, є, комплексний підхід і застосування безпечних лікарських засобів.

Записатися на прийом до дитячого дерматолога, можна за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Дерматоскопія

Дерматоскопія – це сучасний, безболісний, діагностичний метод для візуальної оцінки новоутворень і пошкоджень шкіри. Даний метод дозволяє ретельно вивчити поверхню шкіри і субепідермальної структури, невидимі неозброєним оком.

Протипоказань до проведення дерматоскопія немає.

Проводиться дерматоскопія декількома приладами: дерматоскопом Delta 20 і спеціальної лупою з підсвічуванням зі збільшенням в 10 раз,  потужними мікроскопами для візуального обстеження шкіри рук, обличчя та голови, які дозволяють побачити на досліджуваній поверхні деталі непомітні для людського ока.

Фахівці нашої клініки проведуть  вам якісне  обстеження в місті Дніпрі, телефонуйте!

Вакуум терапія

Вакуум терапія – новітня, ефективна, доступна методика місцевого лікування ран будь-якої етіології, на будь-якому етапі раневого процесу.

Суть методу лікування – це створення в рані негативного тиску від -50 до -200 мм.рт.ст., саме ці умови є оптимальними для очищення рани та формування грануляцій.

Механізм дії вакуумної терапії забезпечує:

1. Швидке видалення надлишкового відокремленя(ексудат, трансудат);
2. Зменшення локального набряку та посилення місцевого кровопостачання;
3. Зменшення мікробної присутності в рані;
4. Стимуляція росту і проліферації клітин;
5. Зменшення площі рани;
6. Підвищення рівня кисню в тканинах і стимуляція формування нових судин навколо рани;

Створення негативного тиску в рані, досягається за допомогою вакуумної системи, до складу якої входить апарат, що створює негативний тиск, система ПХВ трубок, тефлонова губка, що заповнює рану, і має ефект намокання (проводить через себе ексудат, не затримуючи його на собі), і плівка, що створює герметизацію над губкою.

Діюча вакуум-система, здатна працювати цілодобово, кілька діб, тим самим знімає потребу в багаторазових перев’язках ран з високою ексудацією.

Використання переносних вакуум-систем, наприклад, «Angela», дозволяє зберігати соціальну активність хворого і проводити лікування амбулаторно.

Вакуумна терапія дає можливість ефективно лікувати рани при таких захворюваннях, як синдром діабетичної стопи, остеомієліт, посттромбофлебітична хвороба, опіки, відмороження, флегмони, абсцеси та інші.

Протипоказань вакуум-терапії майже немає, за винятком наявності кровотечі в рані.

Накладення і носіння вакуумної системи для хворого – є безболісним, також не обтяжує пацієнта, а відсутність промокання і неприємних запахів рани, робить лікування комфортним.

Невелика собівартість витратних матеріалів і висока швидкість одужання, робить вакуум-терапію доцільною, необхідною і економічно вигідною для лікування ран будь-якої етіології.

Чекаємо Вас.

Біопсія шкіри

У сучасній дерматологічній практиці широко використовується метод біопсії шкіри.

Біопсія – це процедура забору ділянки тканин для подальшої морфологічної діагностики. Всупереч поширеній думці, біопсія застосовується не тільки для діагностики злоякісних захворювань шкіри, але і для хронічних уражень, запальних захворювань загальної дерматології (дерматозів).

Панч-біопсія в місті Дніпро

Існують десятки різновидів біопсій і кожна з них може бути застосована в своєму конкретному випадку. Для діагностики шкірних захворювань часто використовують особливий вид біопсії – панчбіопсію ( «punch» – пробивка, перфорація).

Суть даної методики полягає в проколі шкіри спеціальною панч-ручкою – циліндричним лезом з діаметром від 1 до 10 мм, яке занурюється на всю глибину дерми (3-8 мм) і дозволяє отримати незмінений стовпчик тканин, що включає в себе всі слої.

Як проходить процедура?

Процедура виконується в асептичних умовах, під місцевим знеболенням і не викликає дискомфорту у пацієнта. У деяких випадках ранка закривається шкірними швами, які знімаються через 7-10 днів. Повне загоєння настає протягом 10-14 днів.

Рубцеві зміни незначні і не ведуть до естетичних дефектів, що важливо для біопсії в естетично важливих областях, таких як обличчя.

Шкіра людини має складну будову. Різні захворювання можуть мати не тільки загальну клінічну картину, але і подібну гістологічну, тому морфологічна діагностика патологічних процесів буває инколи складною.

Отримуючи незмінений стовпчик тканин після панч-біопсії, ми спрощуємо задачу для патоморфології в складному процесі морфологічної діагностики, а це, в свою чергу, правильний діагноз і запорука успішного лікування пацієнта.

Якщо у Вас є необхідність провести біопсію шкіри в місті Дніпро – чекаємо Вас в нашій клініці.

Запис здійснюється за телефонами вказаними на сайті або через форму нижче.

Консультация
On-line