Гіпертрихоз лікування

Гіпертрихоз – надмірний ріст волосся в будь-яких ділянках тіла, включаючи і ті, які не залежать від андрогенів. Може бути у жінок і чоловіків. Розрізняють 2 види гіпертрихозу: генералізований (розвивається по всьому тілу) і локалізований гіпертрихоз (обмежений конкретною ділянкою, за винятком андроген-залежних зон у жінок).

Види гіпертрихозу

1. Універсальний вроджений гіпертрихоз (синдром Амбраса) дуже рідкісне і серйозне спадкове захворювання. При цьому стані все тіло людини з самого народження вкрите довгим тонким волоссям, що досягає в довжину декількох дециметрів. Заростають навіть повіки, лоб, ніс, щоки і вушні раковини. Волосся немає тільки на долонях, підошвах і слизових оболонках.

2. Препубертатний гіпертрихоз: поширене захворювання, що вражає здорових дітей. Характеризується генералізованим гіпертрихозом термінального волосся. Проявляється помітним зростанням волосся на верхній частині спини, проксимальних ділянках кінцівок, на лобі і скронях. Хвороба проявляється зазвичай при народженні, може посилюватися в ранньому дитинстві.

3. Придбаний генералізований гіпертрихоз розвивається внаслідок черепно-мозкових травм і інших мозкових порушень, недоїдання, нервової анорексії, ювенільному дерматоміозиті, ювенільному гіпотиреозу.

4. Медикаментозний гіпертрихоз викликаний деякими терапевтичними препаратами (кортикостероїди, циклоспорин А, фенітіонін натрію, міноксидил). Припинення прийому таких препаратів призводить до зникнення гіпертрихозу в період від кількох місяців до одного року.

Лікування надмірного росту волосся

1. Медикаментозне лікування:

  • монотерапія оральними контрацептивами з антиандрогенною дією;
  • антіандрогени (спіронолактон, ципротерону ацетат, флутамід, інгібітори 5-альфа-редуктази) застосовуються у жінок в постменопаузі або при вираженій гіперандрогенії;
  • топічний крем Ефлорнітин (медикаментозний засіб, уповільнюючий надлишковий ріст волосся).
    2. Косметичні процедури видалення волосся:
  • знебарвлення волосся;
  • видалення волосся воском: ефективний і недорогий метод видалення пушкового волосся. Недоліками є дискомфорт, неефективне видалення короткого волосся, роздратування шкіри, можливе вростання волосся і фолікуліт;
  • шугарінг: аналогічна воску східна техніка цукрової епіляції;
  • хімічні депилятории: діють, пошкоджуючи волосся до місця, де воно  виходить на поверхню шкіри. Для більшості засобів характерне високе роздратування,  можуть викликати алергічний контактний дерматит, при попаданні в очі можуть викликати лужний  опік рогівки. Підходять для щотижневого видалення волосся на невеликих ділянках;
  • електрохірургічна епіляція. Принцип методу полягає у введенні одноразової дротяної голки в волосяний фолікул з подальшою подачею регульованого електричного струму. Метод є перманентним. Недоліком є ​​тривалість і кількість процедур, а таож дискомфорт в процесі лікування. Як правило за сеанс можна обробити лише 25-100 волосин. Існує можливість періфоллікулярного  запалення, рідше – точкових рубців. Підходить для лікування невеликих ділянок жорсткого волосся.
  • видалення волосся джерелами лазерного і світлового випромінювання. В основі цього методу лежить принцип селективного фототермоліза: не зачіпаючи шкіру, енергія хвилі адсорбується пігментом меланіном, який знаходиться у волосяному фолікулі, в результаті відбувається руйнування клітин росткової зони цибулини волосини. Для цих цілей ефективність продемонстрували наступні системи видалення волосся: імпульсний рубіновий лазер, імпульсний олександритовий лазер, діодний лазер, імпульсне світло. Фізичні параметри (довжина хвилі, тривалість імпульсу, щільність енергії, розмір лазерного променя, частота повтору), а також системи охолодження, використовувані в кожному апараті, істотно відрізняються.

З точки зору ефективності процедури і безпеки для пацієнта, а також зручності проведення епіляції зарекомендував себе діодний лазер. Для отримання стійкого результату необхідно провести 5-7 процедур.

Визначитися з методом лікування гипертрихозу Вам зможуть допомогти фахівці нашого центру. На консультацію можна записатися зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!

Консультация
On-line