Все отделы

Дерматоонкологія

Видалення родимок

Практично у кожної людини є певні утворення на шкірі, які ми звикли називати «родимками».

Вони можуть виступати над шкірою або бути врівень з поверхнею, мати тілесне  забарвлення або бути пігментованими, аж до чорного кольору. В середньому, на шкірі у людини є від 20 до 80 різних новоутворень.

Загальноприйнятий термін «родимка» не характеризує утворення за його будовою, походженням, іншої приналажності , а лише вказує на «об’єкт, що виник на шкірі». З медичної точки зору, це величезна група різних новоутворень, тому завдання лікаря – конкретно охарактеризувати цей об’єкт або цілу групу.

udalenie-rodinok-2

udalenie-rodinok-3

Тільки досвідчений лікар може визначити необхідність видалення родимок.

Діагностика родимок

Udalenie-rodinok-Dnepropetrovsk

Діагностика повинна проводитися як візуально, так і за допомогою дерматоскопії. Далеко не всі новоутворення вимагають видалення, і цілі видалення також можуть відрізнятися. При адекватній  діагностиці, правильному виборі методу і цілей видалення – воно абсолютно безпечне і не веде до негативних наслідків.

Сучасна медицина має низку методик з видалення новоутворень шкіри, такі як: лазерне видалення, електро-, радіохвильова коагуляція та ін. Доцільність застосування тієї чи іншої методики визначає лікар.

Переваги проведення процедури в нашій клініці

Удаление родинок в нашей клинике до и после

Радіохвильова  коагуляція – метод апаратної, малоінвазивної хірургії з використанням високочастотного електричного струму (3,4-7 МГц). У дерматохірургії застосовується для видалення різних новоутворень шкіри (невусів, папілом), і має ряд переваг:

  • простота і відносна дешевизна використання;
  • швидкість виконання операцій;
  • використання в амбулаторних умовах;
  • стерилізація операційного поля при роботі апарату;
  • короткий реабілітаційний період, що не впливає на якість життя пацієнтів;
  • хороші естетичні ефекти;
  • безпеку методу і відсутність абсолютних протипоказань для використання

Порядок проведення процедури

Процедура проводиться під місцевою анестезією, на місці видалення утворюється суха ранка. Пацієнт йде додому. Вдома проводиться обробка антисептиком, протягом декількох днів, до формування щільної кірки. Скоринка відпадає через 10-21 день, залишаючи незначний нормотрофічний рубець.

Записатися на процедуру видалення родимки Ви можете зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!

Видалення папілом

Серед безлічі новоутворень шкіри дуже часто зустрічаються папіломи, які несуть множинний характер і можуть завдавати незручностей, пов’язаних з тертям і травматизацією.

Сучасна медицина пропонує ряд методів по видаленню новоутворень, одним з яких є радіохвильова коагуляція (радіохвильовий ніж).

udalenie-papilom-2

Цей метод дозволяє безболісно і безкровно видаляти практично будь-яке новоутворення на шкірі без накладання швів і пов’язок, без госпіталізації в стаціонар, без обмежень для  пацієнта.

Після проведення місцевої анестезії, відбувається безболісне видалення утворення і в цей же день пацієнт іде додому, здійснюючи мінімальний догляд за ранкою. Протягом 2-3 днів ранка покривається скоринкою, яка відпадає через 7-21 день. Як правило, грубого рубцювання, на місці видалення, не відбувається. Абсолютних протипоказань для радіохвильової коагуляції немає.

Записатися на процедуру видалення папілом можна за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

 

Видалення жировиків

Жировик або атерома – це утворення шкіри, представлене кістою сальної залози. Улюбленою локалізацією утворень є область з великою кількістю сальних залоз: шкіра обличчя, волосиста частини голови, спини.

Жировики виникають внаслідок закупорки вивідної протоки, при цьому залоза продовжує продукувати секрет – шкірне сало. В результаті формується щільний мішечок, який виступає над шкірою. Залежно від місця розташування жировика, він може викликати такі скарги:

  • косметичний дефект
  • дискомфорт
  • свербіж і поколювання
  • біль при дотику і активних рухах

Жировики можуть існувати роками без істотних змін, проте, в окремих випадках, схильні до запалення, що може призводити до формування гнійно-запальних процесів і ускладнювати їх подальше лікування.

Ризик переродження жировиків в злоякісні утворення мінімальний. Основною лікувальною тактикою для жировиків є оперативне лікування, яке полягає в висіченню утворення  з частиною шкіри і подальшим закриттям рани швами.

Такий підхід забезпечує повне видалення утворення і забезпечує остаточне лікування. Звертайтеся!

 

Видалення атероми

Атерома – доброякісне новоутворення шкіри, яке відноситься до епітеліальних кіст.

Виникає в ділянках з підвищеним вмістом сальних залоз: обличчя, волосиста частина голови, шия, спина, пахові западини. Основною причиною виникнення є запальний процес, в результаті якого відбувається закупорка вивідних проток сальних залоз.

Діагностика атером проста і полягає в візуальному огляді. Основними ознаками є наявність пухлиноподібного утворення, з гладкою поверхнею, чіткими контурами, рухомого, безболісного при пальпації.

У центрі атероми іноді помітний вивідна протока сальної залози.

Атероми можуть бути як поодинокими, так і множинними (розташовуватися групами). Вміст атероми складається зі злущеного епідермісу і секрету сальних залоз і представляє білу кашеподібну масу.

Атероми не несуть прямої шкоди здоров’ю людини, але при тривалому існуванні атероми можливо її нагноєння з утворенням підшкірного абсцесу. Методом лікування атером є хірургічне видалення пухлини разом з капсулою.

 

Лікування (видалення) ксантелазм (ксантом)

Ксантелазма (ксантома) – є доброякісним новоутворенням шкіри. Найчастіше локалізується на шкірі верхніх повік, у внутрішнього краю ока. Являє собою жовтувато-білу бляшку, яка виступає над поверхнею шкіри. При пальпації ксантелазми безболісні, мають  консистенцію подібну на тісто.

Ксантелазми можуть бути одиничними або множинними. Ксантелазми практично ніколи не піддаються злоякісній  трансформації і представляють в більшості випадків естетичну (косметичну) проблему.

Крім того ксантелазми в деяких випадках є проявом ксантоматозу шкіри. При ксантоматозі у пацієнтів спостерігаються множинні висипання не тільки на повіках, але і на інших ділянках шкірного покриву (верхні і нижні кінцівки, сідниці, стегна, спина). Ксантоматоз шкіри часто буває спадковим захворюванням, у деяких пацієнтів може поєднуватися з цукровим діабетом, ожирінням, різними ендокринними захворюваннями.

Діагностика ксантелазм

Діагностика ксантелазм здійснюється при огляді дерматолога. При встановленні діагнозу ксантелазм фахівець призначить обстеження (визначення ліпідного спектра крові – рівень холестерину і ліпопротеїдів крові). Це необхідно для того, щоб виключити системність процесу.

Якщо будуть виявлені патологічні зрушення в результатах обстеження, то лікар призначить відповідне лікування (холестерин-знижуючі  препарати), корекцію харчування (молочно-рослинна дієта з пониженим вмістом тваринних жирів), консультацію суміжних спеціалістів (ендокринолог, терапевт, кардіолог).

Лікування ксантелазм

Лікування ксантелазм на сьогоднішній день проводиться шляхом їх руйнування під місцевим знеболенням з використанням радіохвильового ножа, методом діатермокоагуляції, кріотерапії та інших методів фізичного впливу. Недоліками цих методів є утворення дрібних вторинних дефектів в ділянках видалення у вигляді рубців різних розмірів (відповідають розмірам попередніх ксантелазм) і вторинних пігментних плям.

Центр дерматології та косметології професора Святенко пропонує інноваційно новий метод ефективного медичного видалення ксантелазм. Метод корекції здійснюється з використанням консервативних підходів до лікування (введення препаратів з липолитичним  ефектом). Лікування проводить фахівець з вищою медичною освітою, дерматолог, онколог.

Прийом ведеться за адресою: м.Дніпро, пр.Д.Яворницького, 30, Центр дерматології та косметології професора Святенко.

Запис за телефонами 056-735-20-35, 095-582-1333 або 097-639-1787.

Діагностика меланом

Меланома – агресивна злоякісна пухлина, яка розвивається з пігментних клітин, що продукують меланін. Поряд з базальноклітинним раком шкіри відноситься до злоякісних пухлин шкіри. Переважно локалізується в шкірі. Одна з найбільш небезпечних злоякісних пухлин людини, часто рецидивуюча і метастатична. Пухлина метастазує лімфогенним і гематогенним шляхом практично в усі органи.

Фактори ризику:

  • Ультрафіолетове випромінювання: природне (сонячне) і з штучних джерел (обладнання для засмаги).
  • Фототип – біла шкіра, блакитні очі, світле волосся, рожеві веснянки.
  • Сонячний опік. Навіть ті, які були отримані в дитячому віці (накопичувальний ефект).
  • Спадковий фактор. Наявність меланоми у кровних родичів.
  • Наявність баготьох невусів (понад 50).
  • Чоловіча стать.

Діагностика

Дерматоскопія дозволяє діагностувати меланому на ранній стадії. Остаточний діагноз встановлюється за результатами гістологічного дослідження. При підозрі на меланому необхідно оцінити наступні ознаки:

  • Свербіння в області невуса
  • Випадіння волосся з його поверхні
  • Зміна кольору
  • Виразка
  • Збільшення розміру
  • Зміна контурів родимки
  • Зникнення  контурів  шкіри в області невуса
  • Кровотеча з його поверхні
  • Вузлоутворення

Лікування меланоми

Хірургічне лікування застосовується як для первинних пухлин, так і для лікування метастазів. Імунотерапія проводиться в доповненні до хірургічного лікування. Активно розвивається таргетна терапія. Регіонарна і системна хіміотерапія застосовується при генералізації процесу.

Прогнози

Прогноз залежить від стадії меланоми, розташування, віку і статі хворого.

Діагностика меланом в місті Дніпрі

Центр дерматології та косметології професора Святенко надає якісні послуги з  діагностики меланом.

Діагностику проводить спеціалізований лікар-онколог. Звертайтеся!

Діагностика і лікування базаліом

Базаліома (базальноклітинний рак, базальноклітинна карцинома) – найбільш поширена пухлина, яка розвивається з базального шару епітелію, має низький ступінь злоякісності і сприятливий перебіг. Найчастіше зустрічається в літньому віці. Чоловіки і жінки хворіють з однаковою частотою. Одна з основних причин виникнення базаліоми – зайве перебування на сонці, вплив високих температур, іонізуючого випромінювання.

Клініка

Базальноклітинний рак частіше зустрічається на відкритих ділянках шкіри: обличчя, шия, вушні раковини. Захворювання, як правило, починається з утворення безболісного вузлика. У процесі росту пухлини можливе виникнення виразки.

Лікування базаліом (базальноклітинного раку)

На ранніх стадіях застосовується близько фокусна рентгенотерапія, кріодеструкція, хірургічне лікування. При поширених формах можлива комбінація методів.

Прогнози

Базальноклітинний рак  практично не метастазує. При своєчасному зверненні – 100% лікування. Можливі рецидиви захворювання.

Діагностика в Дніпрі

При  діагнозі «Базаліома шкіри» необхідне проведення гістологічного дослідження. У скринінг-діагностиці показано проведення дерматоскопії, яка дає високоточні результати.

У місті Дніпро якісна діагностика базаліом проводиться в нашому центрі. Звертайтеся!

Дерматоскопія

Дерматоскопія – це сучасний, безболісний, діагностичний метод для візуальної оцінки новоутворень і пошкоджень шкіри. Даний метод дозволяє ретельно вивчити поверхню шкіри і субепідермальної структури, невидимі неозброєним оком.

Протипоказань до проведення дерматоскопія немає.

Проводиться дерматоскопія декількома приладами: дерматоскопом Delta 20 і спеціальної лупою з підсвічуванням зі збільшенням в 10 раз,  потужними мікроскопами для візуального обстеження шкіри рук, обличчя та голови, які дозволяють побачити на досліджуваній поверхні деталі непомітні для людського ока.

Фахівці нашої клініки проведуть  вам якісне  обстеження в місті Дніпрі, телефонуйте!

Гемангіома лікування

Гемангіома – найпоширеніша доброякісна пухлина, що виникає в період новонародженості і в перші місяці життя.

Гемангіома досить поширена серед дітей молодшого віку і зустрічається у кожної 10 дитини, дівчатка хворіють у три рази частіше.

Даний вид пухлини зустрічається в різних локалізаціях, розмірах і формах. Дана пухлина росте з клітин внутрішньої поверхні венозної судини, зростання може розвиватися в різних напрямках: вгору, вшир, вглиб. Кількість гемангіом може варіювати від 1 до кількох десятків.

По відношенню до гемангіоми застосовні різноманітні тактики:

  • спостереження за гемангіомою (протягом декількох років життя гемангіома, найчастіше, має регресуюче протікання) – бажано робити фотоспостереження;
  • при стрімкому розвитку пухлини, або її кровоточивості вирішується питання про її видалення.

На вибір лікарської тактики безпосередньо впливає локалізація і розмір гемангіоми.

На сьогоднішній день можна застосувати такі методи:

  • склерозування;
  • гормонотерапія;
  • кріодеструкція;
  • лазерне видалення.

До класичної хірургії  звертаються рідко, за рахунок інноваційних технологій в консервативній  терапії і апаратних методик.

За кваліфікованою консультацією Ви можете звернутися в центр дерматології та косметології професора Святенко Т.В. за телефонами і адресою вказаною на нашому сайті.

Біопсія шкіри

У сучасній дерматологічній практиці широко використовується метод біопсії шкіри.

Біопсія – це процедура забору ділянки тканин для подальшої морфологічної діагностики. Всупереч поширеній думці, біопсія застосовується не тільки для діагностики злоякісних захворювань шкіри, але і для хронічних уражень, запальних захворювань загальної дерматології (дерматозів).

Панч-біопсія в місті Дніпро

Існують десятки різновидів біопсій і кожна з них може бути застосована в своєму конкретному випадку. Для діагностики шкірних захворювань часто використовують особливий вид біопсії – панчбіопсію ( «punch» – пробивка, перфорація).

Суть даної методики полягає в проколі шкіри спеціальною панч-ручкою – циліндричним лезом з діаметром від 1 до 10 мм, яке занурюється на всю глибину дерми (3-8 мм) і дозволяє отримати незмінений стовпчик тканин, що включає в себе всі слої.

Як проходить процедура?

Процедура виконується в асептичних умовах, під місцевим знеболенням і не викликає дискомфорту у пацієнта. У деяких випадках ранка закривається шкірними швами, які знімаються через 7-10 днів. Повне загоєння настає протягом 10-14 днів.

Рубцеві зміни незначні і не ведуть до естетичних дефектів, що важливо для біопсії в естетично важливих областях, таких як обличчя.

Шкіра людини має складну будову. Різні захворювання можуть мати не тільки загальну клінічну картину, але і подібну гістологічну, тому морфологічна діагностика патологічних процесів буває инколи складною.

Отримуючи незмінений стовпчик тканин після панч-біопсії, ми спрощуємо задачу для патоморфології в складному процесі морфологічної діагностики, а це, в свою чергу, правильний діагноз і запорука успішного лікування пацієнта.

Якщо у Вас є необхідність провести біопсію шкіри в місті Дніпро – чекаємо Вас в нашій клініці.

Запис здійснюється за телефонами вказаними на сайті або через форму нижче.

Консультация
On-line