Гірсутизм лікування

Гірсутизм характеризується надмірним зростанням термікального (жорсткого) волосся у жінок за чоловічим типом, тобто в андроген-залежних зонах. До андроген-залежних зон росту волосся відносять зону  підборіддя, верхньої губи, груди, живіт, спину і передню поверхню стегон. Надмірний ріст волосся – гормональне порушення або вроджена особливість.

Для об’єктивної оцінки гірсутизму існує шкала Феррімана-Голлвея. Ця шкала дозволяє кількісно оцінити ступінь росту волосся на дев’яти основних анатомічних ділянках в діапазоні від 0 (відсутність термікального волосся) до 4 (щільний волосяний покрив). Максимальний бал – 36.

Діагноз гірсутизм встановлюється при 8 і більше балах. Від 8 до 15 балів – легка ступінь гірсутизму, якщо більше 15 – помірна або важка ступінь. Гірсутизм є не лише косметичною проблемою, але і може бути маркером ендокринних розладів. Тяжкість клінічних проявів гірсутизму не завжди безпосередньо пов’язана з рівнем циркулюючих андрогенів. Однак, у більшості жінок із значним збільшенням рівня андрогенів спостерігається та чи інша ступінь гірсутизму і взаємопов’язані з ним симптоми, такі як акне, себорея, андрогенетична алопеція.

Причини гірсутизму

1. Екзогенні (надходять із зовні) джерела андрогенів: анаболічні стероїди (даназол), високі дози глюкокортикоїдів, оральні контрацептиви з андрогенів прогестинами (норгестрел, левоноргестрел, норетіндрон), андрогенна терапія (тестостерон), вальпроєва кислота (підвищує рівень тестостерону в плазмі).

2. Ендогенний (внутрішній) синтез андрогенів, який відбувається в надниркових залозах, яєчниках, а так само в шкірі і жировый тканины. У 70-80% жінок з надлишком андрогенів виявляється гірсутизм. Найчастіше це стан пов’язаний з синдромом полікістозних яєчників, рідше з синдромом HAIR-AN, вродженої гіперплазією наднирників, пухлинами яєчників, гіпофіза або надниркових залоз.

3. Ідіопатичний гірсутизм розвивається при відсутності очевидного підвищеного рівня андрогенів в поєднанні з регулярним місячним циклом. На його частку припадає менше 20% жінок з гірсутизмом. Виникає при підвищеній чутливості волосяних фолікулів до нормальних рівнів андрогенів в організмі жінки або при прихованій (не підпадають під визначення стандартними методами) гіперандрогенної дисфункції яєчників або наднирників.

Записатися на прийом і задати додаткові питання Ви можете за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Консультация
On-line