Все отделы

Подологія

Діабетична стопа лікування

Цукровий Діабет – «Епідемія» XXI століття.

З кожним роком все частіше зустрічаються випадки захворювання на цукровий діабет серед наших рідних, близьких і знайомих. За даними міжнародної федерації діабету (IDF), офіційно зареєстрованих людей з цукровим діабетом, у віці 20-79 років, більше 300млн. Якщо з самою хворобою «змиритися» ще якось можна, дієта, інсулін, цукрознижуючі препарати, то неминучі ускладнення хвороби ламають життя не тільки хворого, але і його сім’ї.

Цукровий діабет є основною причинного втрати зору, розвитку ниркової недостатності, але ураження стоп є окремою проблемою. Щороку в світі проводиться більше 1 млн ампутацій нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет, тобто кожні 30 сек., д есь проводиться ампутація стопи або кінцівки. Тому актуальність питання величезна і зростає з кожним роком, ця проблема відокремлена і має спеціальну назву «Синдром Діабетичної Стопи».
Однак, не вірно вважати, що ампутація це єдиний фінал, при ураженні кінцівок «діабетика». Адекватна профілактика і лікування може не тільки відстрочити або відмовитися від ампутації, а й попередити цю проблему в цілому.

Також помилкова думка, що в умовах браку коштів, ампутація єдиний економічно доцільний варіант. Витрати на ампутацію, реабілітацію, обслуговування даної категорії хворих лягає величезним тягарем не тільки на плечі хворого і його родини, а й на суспільство в цілому.

Боротьба з Синдром Діабетичної Стопи

Яким же чином проводиться боротьба з Синдром Діабетичної Стопи в світі і в нашій країні.Міжнародні  федерації діабету, міжнародні робочі групи і національні асоціації Синдромом Діабетичної Стопи, створили міжнародні стандарти лікування хворих з СДС. На практиці це виглядає в існуванні спеціальних кабінетів діабетичної стопи, де хворі на цукровий діабет можуть отримати кваліфіковану лікувально-діагностичну та профілактичну допомогу.

Саме профілактичні заходи можуть допомогти хворому на цукровий діабет попередити ускладнення Синдрома Діабетичної Стопи, головним профілактичним заходом є правильний догляд за стопами, а саме:

– кожен день мити ноги теплою водою з милом,  не парити, температуру води перевіряти рукою,

– після миття насухо витирати ноги рушником, особливо між пальцями.

– регулярно змащувати стопи зволожуючим кремом, що попередить утворення тріщин і сухості шкіри

– регулярно оглядайте стопи за допомогою дзеркала,

– вірно і своєчасно обробляйте нігті за допомогою пилки, і не використовуйте щипці або ножиці, які не остригають нігті коротко і не закругляйте кути нігтя,

– грубу шкіру підошви і «натоптиші» обробляйте пемзою або косметичної пилкою, забороняється зрізати мозолі або використовувати  хімічне видалення мозолів

– перед кожним взуванням перевіряйте внутрішню поверхню взуття, на наявність сторонніх тіл, тріщин, загинів устілок,

– заборонено ходити босоніж , бажано носити шкарпетки без швів  і закриті тапочки

– заборонено гріти ноги біля каміна,  батареї,

-носити правильно підібране взуття, відмовитися від каблуків і взуття з вузьким носом.

До профілактики також відноситься контроль рівня цукру крові, маси тіла, регулярне заняття спортом, відмова від куріння і алкоголю, вживання вітамінів А, В, Е, Д, масаж, фізіотерапія.

У разі появи ран, тріщин, саден, гематом, виразок, набряку, зміні кольору і температури кінцівки треба негайно звернутися до лікаря.
Що стосується нашого регіону, проблема діабетичної стопи стоїть досить гостро так як, принцип пацієнтів: «тягнути до останнього» призводить до  втрати часу коли ще можна щось виправити, замість того часто  вдаються до самолікування, використовуючи «народні методи».

Дуже характерний випадок стався зі мною під час роботи хірургом в одній з поліклінік міста, на прийом прийшла жінка зі скаргами на наявність рани правої стопи, що довго не заживала. На питання. Як давно вона хворіє і чим лікувалася, жінка сказала, що хворіє півроку, «Що я тільки не робила ?! Кого я тільки не питала ?! Що я тільки не прикладала !? І мед, капусту, печену цибулю, червону тканину, різні відвари, навіть кінський послід »

Крім того вік, і стан пацієнтів, можуть обмежувати активність і можливість відвідати лікаря з метою лікування або профілактики.

Вирішенням цього питання, є відвідування фахівцем, хворого на дому, і проведення лікувально-профілактичних заходів, які можуть реально допомогти зупинити розвиток Синдрому Діабетичної Стопи. Виконуються заходи первинної хірургічної обробки ран, використовуються сучасні перев’язувальні матеріали, VAC і компресійна терапія, підбір ортопедичних устілок для взуття і коректорів дефектів стоп, компресійних панчіх та ін.

Під первинною хірургічною обробкою ран розуміється хірургічне втручання з видаленням життєздатних і некротичних тканин, що не дозволяють гоїтися ранам, хворого навчають, як надалі доглядати за ранами, призначається сучасні перев’язувальні матеріали та системне лікування.

Чекаємо Вас!

Трофічні виразки лікування

Хронічна трофічна виразка – відкрита рана м’яких тканин, що не загоюється більш ніж 6 тижнів. Така рана може супроводжуватися активним виділенням (рана тече), різного характеру: гнійного, кров’янистого, сірозного (прозора). Мати запалення (почервоніння, набряклість, болючість) мяких тканин навколо рани. Може супроводжуватися неприємним або смердючим запахом і т.п.

Кількість пацієнтів з такими проблемами зростає, через неусвідомлення серйозності захворювання, відсутності своєчасного звернення до лікаря, схильності пацієнтів до самолікування, а не розуміння механізму хвороби призводить до НЕ ефективного самолікування всілякими мазями, втрату часу, вироблення резистентності  бактерій до антибіотиків, як результат ускладнення, подорожчання лікування.

Процедура лікування

Лікування трофічних ран повинно починатися з знаходження причин, що призвели до хвороби. Найбільш частою причиною можуть бути:

Артеріальна недостатність нижніх кінцівок

– захворювання артерій (облітеруючий атеросклероз) 10% від всіх виразок нижніх кінцівок
– захворювання вен (хронічна венозна недостатність, варикозна хвороба, посттромбофлебетична хвороба) 70% від всіх виразок нижніх кінцівок

Венозна недостатність нижніх кінцівок

-діабетичні (синдром діабетичної стопи) 15% від всіх виразок нижніх кінцівок
-рубцово-трофічні (вмнмкають  в місцях після операційних рубців)
-піогенні(результат гнійного ураження шкіри)
-результат опіків, обморожень

Знаходження причини трофічних виразок принципово важливо, тому що кожна з них лікуватися по своєму. Не вірна діагностика призводить до невірного лікування.

Діагностика захворювань які проявляються трофічними виразками, вимагають оцінки стандартних лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічне дослідження крові, визначення рівня цукру крові, ліпідограма, посів з рани на наявність бактерій і їх чутливість до антибіотиків і до антисептиків) так і інструментальних методів (ультразвукове дослідження проходимостіі артерій і вен, ангіографія, визначення напруги кисню в тканинах кінцівки).

Тільки після виявлення причин, що призвели до захворювання, можна ефективно впливати на них і домагатися лікування або тривалої ремісії, якщо процес запущений. Крім цього потрібно враховувати комфорт лікування пацієнта і оточуючих.

Виклик хірурга на дім  дозволить в корткий термін визначити причину захворювання скласти ефективну програму лікування, здійснити перев’язки і інші необхідні маніпуляції.

Звертайтеся!

 

Тріщини на стопах ніг лікування

Тріщини шкіри на стопі – дуже неприємне і хворобливе явище, особливо у людей старшого віку. Крім дискомфорту, тріщини шкіри на стопі спричиняють розвиток запалення, тому що велика ймовірність забруднення і інфікування рани.

Що таке тріщини шкіри і від чого вони виникають?

Тріщинами називають такий вид дерматиту, коли відбувається розрив верхнього шару шкіри у вигляді щілиноподібних ранок або ерозій, що виникає внаслідок надмірної сухості, огрубіння і втрати еластичності даної ділянки шкіри.

Тріщини можуть бути поверхневими, коли пошкоджується тільки епідермальний шар і глибокими, коли розрив проникає в глибші шкірні шари.

Причини утворення тріщин на шкірі стоп

Найбільшим навантаженням піддається шкіра на стопах ніг, так як при вертикальній ходьбі вага з хребта перерозподіляється на ноги і вниз на стопи, в результаті вся наша вага тисне на шкіру стопи.

При цьому жировий прошарок в цій області розповюджується в сторони під вагою і силою тиску, а шкіра утримує її в цілісності, постійно розтягуючись і стискуючись.

Саме тому, щоб витримувати такі навантаження вона має особливу еластичність, пружність і достатню товщину, що забезпечують їй необхідну міцність.

Але під впливом тих чи інших причин шкірний покрив на стопах може ставати надмірно товстим, сухим, грубим і втрачати свою еластичність, в результаті шкіра не розтягується при навантаженнях, а лопається, утворюючи тріщини. В інших випадках шкіра може стати занадто тонкою,  сухою і не еластичною, що також  призводить до розривів – тріщин.

Фактори ризику

Одних причин для утворення тріщин на шкірі стоп зазвичай буває недостатньо, завжди повинні бути присутніми сприятливі фактори, до яких відносять:

  • проживання в жаркому сухому кліматі або навпаки холодному, морському з частими вітрами;
  • фізіологічні та індивідуальні особливості людини, до яких відноситься вік, генетична або спадкова схильність;
  • специфіка роботи людини (наприклад плавці, банщики, працівники пляжів);
  • низький імунітет – робить організм чутливим до різних інфекцій, крім того в більшості випадків низький імунітет розвивається на тлі авітамінозу або інших захворювань;
  • прийом деяких видів ліків – може призводити до сухості шкіри і слизових, порушення зроговіння або відлущування відмерлих клітин.

Для діагностики та лікування звертайтеся в наш центр. Кваліфіковану консультацію проведе лікар-подолог.

Записатися на прийом Ви можете за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Протезування нігтя

Також в клініці Центр дерматології та косметології професора Святенко є протезування нігтя, звертайтеся!

Протезирование ногтя г. Днепр.

Мозолі на ногах видалення

Видалити мозоль в нашому центрі можливо за допомогою методу кріотерапії. Процедура абсолютно безболісна, малотравматичная і призводить до повного вирішення проблеми в короткі терміни.

Також видалити мозоль можна за допомогою апарату, використовуючи різні фрези. Фрези бувають різної товщини і підбираючи потрібну за розміром, можна видалити стрижень, не травмуючи навколишні тканини. Процедура по практично не викликає болю і при правильному виконанні не призводить до кровотечі.

Записатися на видалення мозолів, а також отримати всю необхідну довідкову інформацію – можна за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Мозолі на ногах лікування

Мозолі – це затверділі ділянки шкіри стопи. Вони зазвичай з’являються настопі, кінчиках пальців, бічній поверхні великого пальця або між пальцями. Мозолі мають округлу форму, зі стрижнем, що йде глибоко в шкіру. Саме цей стрижень перешкоджає видаленню мозолів. Стрижневі мозолі досить болючі утворення, досить складні і копіткі в лікуванні.

Мозолі зі стрижнем це не тільки косметологічний дефект, але  при великому розмірі заважають здійснювати правильні рухи, викликаючи біль, а крім цього можуть запалюватися. Таким чином сухий мозоль зі стрижнем вимагає обов’язкового лікування.

Причини виникнення мозолів – занадто великий тиск на ділянку стопи, найчастіше при деформаціях стоп. Також до мозолів призводить неправильно підібране взуття: або тісне і вузьке, або занадто просторе, або високий каблук. Тісні панчохи і шкарпетки також можуть стати причиною мозолів.

Лікування мозолів необхідно проводити в спеціалізованому закладі. Видаляти їх самостійно шляхом вирізання категорично заборонено, так як існує ризик занести під шкіру інфекцію і погіршити стан речей.

У нашій клініці приймає досвідчений лікар подолог, дипломований фахівець, який пройшов спеціальне навчання по подології. Приходьте до нас і ми надамо Вам необхідну допомогу.

Медичний педикюр

Медичний педикюр, в тому числі і при «діабетичній стопі» – це апаратний педикюр з індивідуальним підходом до кожної ділянки шкіри. Методика, заснована на повній відсутності контакту з водою і забезпечує найбільш ретельний і дбайливий догляд за шкірою ніг.

На відміну від класичного педикюру гарантує абсолютну безпеку і гігієнічність. Дозволяє на ранніх стадіях виявити патологічні зміни і відповідним чином обробити стопу. Таким чином звичайний гігієнічний догляд за ногами перетворюється в оздоровлюючу медичну процедуру.

Переваги апаратного педикюру

Врач подолог проводит услугу медицинский педикюр в Днепре.

До переваг апаратного педикюру відносяться:

  • відсутність травматизації здорової шкіри;
  • «Ювелірна» обробка важкодоступних ділянок;
  •  довгостроковий ефект;
  • гарантія захисту від грибкових інфекцій.

Дана послуга доступна в  Центрі дерматології та косметології професора Святенко за адресою м. Дніпро, пр. Д. Яворницкого, 30.

Запис ведеться за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Лікування оніхомікозу лазером

Очі – дзеркало душі, а красиві і здорові нігті – дзеркало нашого здоров’я. Проблема онихомікоза (грибкове ураження нігтьових пластин) в сучасному суспільстві актуальна як ніколи.

Нігті одна з найбільш популярних зон людського тіла, на яку людина найчастіше звертає увагу при спілкуванні з іншими людьми. Деформовані, змінені за кольором нігті приносять людині як моральний, так і фізичний дискомфорт.

Факт того, що доступність антимікотичних засобів і нераціональна (самостійна) терапія оніхомікозу, сформувала стійкість до чутливості антимикотических зпсобів, хронізації патологічного процесу і як результат вище сказаного – великі матеріальні і часові витрати на лікування грибка нігтів.

Впровадження лазерної терапії в комплексне лікування оніхомікозу, дозволило значно зменшити терміни одужання при даній патології. Дія лазера на грибок остаточно не вивчено, проте дослідники прийшли до одноголосного висновку про значний негативний вплив ефекту фототермоліза на спори і елементи патогенних грибів.

У лазерної терапії оніхомікозу використовується неодимовий лазер (NdYAG) з довжиною хвилі 1064нм. Дана методика вимагає від пацієнта проходження практично безболісної процедури з частотою 1 раз в 2 тижні (1-3 тижнів).

Відсутність протипоказань і мінімальна побічна дія забезпечує пацієнту хорошу переносимість процедури, а відсутність впливу на гриб будь-якої хімічної речовини виключає формування резистентності до даного методу лікування.

Більш детальну інформацію, Ви можете дізнатися за телефонами, вказаними на сайті. Звертайтеся!

Корекція врослого нігтя методом Аркади

Завжди актуальна проблема-вростань і скручення нігтів, що доставляє сильний біль своєму власникові. Біль та відчуття поколювання в області вростання нігтя в м’які тканини. Відчуття здавлювання. Оніміння цієї ділянки. Запалення. І нарешті гнійні виділення. Постійний біль від носіння взуття, біль навіть від легкого дотику ковдри. Всі ці симптоми можуть свідчити про наявність вростання нігтя. Хто хоч раз відчував ці відчуття, не забуде їх ніколи.

Як правило, багато людей, які страждають від цієї недуги, НЕ ЗНАЮТЬ про сучасні методи лікування і корекції даної проблеми; НЕ ДОВІРЯЮТЬ, тому що, вже мали неодноразові і невдалі спроби вирішення ситуації; БОЯТЬСЯ болю, вже і так сильно наболіло, куди ще більше-думають і говорять вони. Сьогодні ми хочемо представити вашій увазі метод корекції таких нігтів.

Метод “Аркада”

Korrekcija-vrosshego-nogtja-metodom-Arkady-Dnepr-Ukraina

Цей метод був винайдений Адріаном Аркада в Польщі місті Вроцлав. За освітою Адріан технік-механік. Міг він тоді подумати, що його метод буде настільки хороший і буде покликаний допомагати багатьом людям позбутися від своєї недуги, так швидко, легко і безболісно.  Один з найпопулярніших і дуже ефективних методів на сьогоднішній день. Широко застосовується в Європі і по всьому світу. Метод не має аналогів і покликаний допомагати виконувати корекцію нігтьової пластини, усувати біль і робити ніготь красивим одномоментно.

Не має протипоказань. Працює з найскладнішими випадками вростань. Допомагає уникнути хворобливих хірургічних втручань, після яких настає часто рецидив. Винайдено метод більш 4 років тому, але за цей час вже встиг себе зарекомендувати і багатьом допомогти у вирішенні проблеми вростання нігтів.

В Україні цим методом  володіють зовсім небагато фахівців. Наші ПОДОЛОГИ входять в 20-ку сертифікованих фахівців. Дана інноваційна методика дозволяє виправляти найскладніші випадки вростання нігтів. Також він чудово працює на запалених бічних валиках при наявності грануляційної тканини. З практики видно, що після корекції нігтів цим методом, грануляційна тканина йде відразу після процедури.

Метод застосовується для жінок, чоловіків, маленьких дітей, людей похилого віку, підлітків-які особливо схильні до цієї проблеми через гормональні зміни в цьому віці.

Спеціаліст-подолог коригує нігтьову пластину, надаючи їй правильну, фізіологічну форму. Як правило, після процедури пацієнта не турбує біль, він носить звичне для себе взуття і веде активний спосіб життя.

metod-Arkady-Dnepr-Ukraina

Спеціально створена формула акрилової маси не викликає алергії, дозволяє працювати навіть при сильному запаленні бічних валиків. Важливо відзначити, дана процедура підходить для людей, які страждають на цукровий діабет. Також, відмінно працює з посттравматичними деформованими нігтями і в випадках деформації нігтів після антимикотичної терапії. Якщо деформація нігтьової пластини обусловленна генетичної схильністю до вростання, в цьому випадки потрібно періодично проводити корекцію. Іноді, в особливо складних випадках носіння корегуючої системи потрібно на постійній основі, може бути також проведена пластика бічних валиків або зони матриксу нігтьової пластини. Фахівці-ПОДОЛОГИ нашого центру проведуть для Вас повноцінну консультацію.

Лікарі підберуть найбільш дієвий метод корекції нігтів у Вашому випадку. Зроблять все можливе, щоб Ви нарешті перестали відчувати нестерпний біль.

Більш детальну інформацію по Методу Аркада Ви можете отримати в Центрі дерматології та косметології професорів Святенко.

Наше покликання допомогти Вам поліпшити якість життя. Адже ми не літаємо, а ходимо, на наших улюблених ногах!

Діабетична стопа лікування

Причини виникнення синдрому діабетичної стопи

Синдром виникає як ускладнення цукрового діабету, при тривалому підвищенню рівня глюкози в крові. Високий рівень глюкози діє токсично на великі (макроангіопатія) і дрібні (мікроангіопатія) судини, нервову, кістково-м’язову тканину. Таким чином, при цукровому діабеті страждає багато органів і систем.

При тривалій дії підвищеного рівня цукру на нервові закінчення нижніх кінцівок виникає діабетична нейропатія. Нейропатія веде до зниження больової чутливості – при цьому невеликі пошкодження шкіри стоп не відчуваються пацієнтом і дуже повільно гояться. До того ж на ноги припадає велике навантаження при ходьбі, що заважає швидкому загоєнню.

Види діабетичної нейропатії:

  • нейропатична форма;
  • ішемічна форма;
  • змішана форма;

При нейропатичній формі переважає ураження нервової тканини, при ішемічній – порушення кровотоку. При змішаній формі – є прояви і нейропатичної і ішемічної форми.

Перш за все, пацієнтів турбує біль в стопах, яка може посилюватися в спокої і слабшати при русі. Характерні й інші прояви пошкодження нервової тканини – оніміння, печіння або охолодження стоп, парестезії (мурашки, поколювання). Глибокі ушкодження тканин, що розвиваються внаслідок погіршення кровопостачання  спричиняють виразки, інфекційні ураження.

Симптоми діабетичної стопи

Гиперкератоз – небезпечне захворювання, оскільки воно знижує рівень і швидкість регенерації тканин. Тканини шкіри сильно ороговілі і пошкоджені, що спричиняє дискомфорт і больові відчуття.

Вросший ніготь – внаслідок неправильного підстригання кути нігтя занурюються в тканини, викликаючи біль і нагноєння. При появі запалення необхідно звернутися до Подолога.

Потемніння нігтя – причиною може бути крововилив під нігтем, найчастіше внаслідок тиску тісного взуття. Крововилив не завжди, але все-таки може викликати нагноєння, якщо воно не розсмокталося самостійно. У цьому випадку варто припинити носіння взуття, яка привело до крововиливу. При нагноєнні – звернутися до хірурга.

Грибкове ураження нігтів – нігті стають товщі звичайних, колір їх змінюється, зникає прозорість. Потовщений ніготь може тиснути або на сусідній палець, або, внаслідок тиску взуття під ним самим, також може розвинутися нагноєння. Слід звернутися до дерматолога – він, за допомогою лабораторного дослідження підтвердить діагноз і призначить лікування.

Мозолі і натоптиші – в них також часто розвивається крововилив і нагноєння. Мозолі варто видаляти пемзою, при цьому, не розпарюючи в гарячій воді і не користуючись пластирами і засобами для їх розм’якшення. Взуття краще змінити і підібрати за допомогою ортопеда ортопедичні устілки.

Порізи шкіри при обрізанні нігтів – виникають через зниження больової чутливості, до того ж людям з надмірною вагою, або з низьким зором не завжди вдається правильно підстригти нігті. На місці порізу легко може утворитися виразка. Ранку необхідно промити протимікробним засобом і накласти стерильну пов’язку. Намагатися правильно стригти нігті – не зрізати під корінь, а залишати 1мм. При поганому зорі або надмірній вазі краще звернутися до Подолога.

Тріщини п’ят – утворюються найчастіше при ходьбі босоніж, або у взутті з відкритою п’ятою на тлі сухості шкіри. Тріщини легко нагноюються і можуть перетворитися в діабетичні виразки. Позбутися від сухості шкіри на п’ятах найкраще допомагають креми та мазі з вмістом сечовини. До того ж необхідно обробляти п’яти пемзою під час миття, намагатися завжди носити взуття із закритою задньою частиною. Якщо тріщини стали глибокими і почали кровоточити – слід звернутися до Подолога.

Грибок шкіри стопи – може привести до появи тріщин в поєднанні з сухістю і лущенням шкіри. Як і в разі грибкового ураження нігтів, слід звернутися до дерматолога.

Деформації стоп у вигляді збільшеної кістки великого пальця, молоткоподібних пальців (палець зігнутий в першому суглобі) – ведуть до утворення мозолів на виступаючих частинах. У цьому випадку необхідний підбір і носіння ортопедичного взуття, устілок та інших засобів, що усувають тиск на шкіру.

Профілактика діабетичної стопи

В основі профілактики «діабетичної стопи» лежить лікування цукрового діабету як основного захворювання. Найкраще, якщо рівень цукру буде наближатися до норми – не вище 6.5 ммоль / л, для цього необхідно суворо дотримуватися дієти і рекомендації лікаря з прийому ліків, самоконтроль рівня глюкози в крові. Також необхідно своєчасно відвідувати лікаря для контролю ефективності проведеного лікування і в разі потреби, перегляду і заміни препаратів.

Велику роль в профілактиці ускладнень цукрового діабету відіграє і підтримка здоров’я судин, яка досягається контролем над рівнем артеріального тиску – не вище 130/80 мм. рт. ст., рівень холестерину в крові – не вище 4.5 ммоль / л, повною відмовою від куріння.

Догляд за ногами при цукровому діабеті відрізняються від звичайних гігієнічних заходів у людей без цукрового діабету. При цукровому діабеті знижена чутливість стоп і будь-яке, навіть найдрібніше ушкодження, здатне привести до серйозних наслідків.

Виключити шкідливі звички – куріння, алкоголь, посилити контроль над надмірною вагою необхідно всім пацієнтом з цукровим діабетом.

Правильний догляд за ногами при цукровому діабеті

1. Звертатися до лікаря при виникненні навіть незначного запалення. Навіть невелике запалення може привести до серйозних наслідків.

2. Мити ноги необхідно щодня, витирати обережно, не розтираючи.

3. Кожен день оглядати ноги, щоб виявити порізи, подряпини, пухирі, тріщини та інші пошкодження, через які здатна проникнути інфекція. Підошви можна оглянути за допомогою дзеркала. У разі поганого зору краще попросити зробити це будь-кого з членів сім’ї.

4. Не можна піддавати ноги дії дуже низьких або дуже високих температур. Якщо ноги мерзнуть, краще надіти шкарпетки, не можна користуватися грілками. Воду у ванній необхідно спочатку перевірити рукою і переконатися, що вона не дуже гаряча.

5. Оглядати взуття щодня, для запобігання мозолів і інших пошкоджень, до яких можуть призвести сторонні предмети у взутті, м’ята устілка, порвана підкладка і т.п.

6. Шкарпетки або панчохи міняти кожен день, носити тільки відповідні за розміром, уникати тугих гумок і заштопаних шкарпеток.

7. Взуття має бути максимально зручним, добре сидіти на нозі, не можна купувати взуття, яке необхідно розношувати. При значній деформації стоп потрібне спеціально виготовлена ​​ортопедичне взуття. Вуличне взуття не можна одягати на босу ногу, сандалі чи босоніжки, у яких ремінець проходить між пальцями. Не можна ходити босоніж, особливо по гарячих поверхнях.

8. У разі нещасного випадку протипоказані йод, спирт, «марганцівка», «зеленка» – вони мають дубильні властивості. Краще обробити рани, порізи спеціальним засобом – хлоргексидин і накласти стерильну пов’язку.

9. Не можна травмувати шкіру ніг. Не можна користуватися препаратами і хімічними речовинами, які розм’якшують мозолі, видаляти мозолі бритвою, скальпелем та іншими ріжучими інструментами. Краще звернутися до Подолога.

10. Обрізати нігті тільки прямо, не закруглювати. Потовщені нігті не зрізати, а підпилювати. Якщо зір поганий, краще звернутися за допомогою до Подолога.

11. При сухості шкіри ніг необхідно щодня змащувати спеціально підібраним для вас кремом.

12. Відмовитися від куріння, куріння може підвищити ризик ампутації в 2.5 рази.

Яке взуття вибирати з діабетичною стопою?

Профілактичне ортопедичне взуття може знадобитися не всім пацієнтам з цукровим діабетом, а тим, у кого є різні деформації стоп. Правильно підібране взуття може в 2-3 рази знизити ризик виникнення синдрому діабетичної стопи.

1. Безшовність або мінімальну кількість швів.
2. Ширина взуття не повинна бути менше ширини стопи.
3. Обсяг повинен регулюватися за допомогою шнурків або «липучки».
4. Непохитна жорстка підошва з перекатом.
5. Матеріал верху і підкладки повинен бути еластичним.
6. У взутті повинен бути додатковий обсяг для можливості вкладення ортопедичної устілки.
7. Товста і м’яка устілка не менше 1 см завтовшки.
8. Якщо є деформації стопи – рекомендується звернутися за виготовленням індивідуальної пари устілок, термін служби яких становить 6-12 місяців.

При покупці і носінні взуття необхідно дотримуватися наступних правил:

1. Купувати взуття бажано в другій половині дня – до цього часу ноги набрякають і можна більш точно визначити розмір
2. Взуття краще купувати м’яке, широке, зручне, з натуральних матеріалів. Воно не повинно завдавати дискомфорт при першій примірці, стопа не повинна бути здавлена.
3. Якщо чутливість знижена, краще для примірки використовувати відбиток стопи (для цього ставлять ногу на лист щільного паперу або картону, обводять і вирізають відбиток). Таку устілку треба вставити в взуття – якщо вона зігнеться по краях, взуття буде тиснути і спричинить потертості або мозолі.
4. Правильно шнурувати взуття – паралельно, а не перехресно.
5. Ніколи не надягати взуття без шкарпеток.

Лікування діабетичної стопи

Якщо Вам поставили діагноз цукровий діабет догляд за ногами слід проводити в кабінеті лікаря-подолога, який надасть Вам кваліфіковану допомогу.

У нашому центрі працює кваліфікований лікар-подолог, звертайтеся! Запис за телефонами вказаними на сайті.

Деформація нігтів (оніходистрофія) лікування

Крім грибкового ураження нігтів існує також велика група захворювань, що супроводжуються деформаціями нігтьової пластинки ніг (так звані оніходистрофії). Подологія в нашому центрі пропонує багато варіантів вирішення різних проблем, пов’язаних з деформаціями нігтьової пластинки.

Протезування – це установка штучних нігтів або їх частин, а також зміцнення, відновлення пошкоджених нігтів за допомогою відповідних матеріалів.

Протез можна встановити, якщо збережена частина здорового нігтя більше 3 мм.

Детальніше про цю послугу Ви можете дізнатися зателефонувавши за телефонними номерами вказаними на сайті.  Звертайтеся!

Деформації стоп

При деформації стоп, ортопедичних проблемах, фахівець подолог не може змагатися з лікарем – ортопедом.

Але при цьому, у багатьох випадках застосовуючи пристосування, виготовлені на фабриці і індивідуально для кожного пацієнта, можна значно підвищити комфорт життя і призупинити прогресування деформації.

Грибок нігтів ніг (оніхомікоз) лікування

Лікування грибків нігтів ніг (оніхомікоз), потовщених нігтів, протезування нігтьових пластинок.

Грибок нігтів ніг – широко поширена проблема. Зовнішні прояви грибка нігтів полягають у зміні кольору нігтів, їх товщини і надалі – руйнуванні (нігті кришаться, стають тьмяними, ламкими, з’їдений або потворно змінений край і т.д.).

Лечение онихомикозов Днепр.

Процес лікування оніхомікозу тривалий, включає в себе призначення протигрибкових засобів всередину і / або зовнішньо. Крім того ми пропонуємо проведення курсу процедур.

Дуже важливо звернутися до фахівця Подолога на ранніх стадіях, тому що своєчасно виявлене ураження добре піддається лікуванню без видалення нігтьових пластин. Пропонований нами курс процедур дозволяє скоротити терміни лікування і позбавити Вас від досить трудомісткого і  тривалого лікування в домашніх умовах.

Звертайтеся!

Гіперкератоз стоп лікування

Гіперкератоз це надмірне потовщення рогового шару епідермісу. Клітини рогового шару посилено діляться, що в поєднанні з порушенням лущення епідермісу призводить до потовщення, яке може бути від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

Гіперкератози утворюються від надмірного тиску і тертя. Найчастіше вони локалізуються на подушечках ніг, п’ятах, великому пальці.

Гіперкератози утворюються через надлишковий тиск на окремі ділянки стопи при носінні взуття на високих підборах, тісного взуття, при ожирінні, плоскостопості, порушенню ходи, кісткових виступів і при стопченні взуття.

Лікування  гіперкератозу (натоптишів, тріщин стопи) проводиться в кабінеті лікаря-подолога.

Під час лікування  застосовуються спеціальні размягчувачі, і за допомогою спеціальних обертових фрез та інших абразивних насадок шліфується надлишковий шар епідермісу, що дозволяє за кілька процедур повністю позбутися від проявів гіперкератозу.  Звертайтеся!

Врослий ніготь: лікування й видалення

Врослий ніготь – широко поширена проблема, коли нігтьова пластинка, часто деформована, вростається в м’які тканини нігтьових валиків, викликаючи больові відчуття, а при приєднанні бактеріальної флори, і гнійне запалення.

Врослий ніготь лікування

На сучасному етапі, при своєчасному зверненні до фахівця Подолога, є можливість уникнути хірургічного видалення врослої нігтьової пластинки.

Розроблені системи і методи безхірургічної корекції навіть в складних випадках. Проблема вирішується за допомогою пластин, або за допомогою дротяних систем (скоби Фрезера, ЗГО).

Методики дозволяють вже з першої процедури зняти або зменшити больові відчуття, а при наявності запалення, його проявів.

Надалі можна досягти  повного відновлення форми і кривизни нігтьової пластинки.

Врослий ніготь видалення

Крім цього в Центрі дерматології та косметології професора Святенко виконується крайова резекція і радіохвильове видалення нігтьової пластинки, яка врослась, під місцевою анестезією.

Записатися на прийом до лікаря, а також отримати необхідну довідкову інформацію можна за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Лікар подолог

Лікар подолог займається усуненням різних косметологічних і медичних проблем. Цей фахівець займається комплексним медичним доглядом за стопами.

Функції подолога, який пройшов спеціальне навчання, набагато ширші, ніж у звичайного майстра педикюру. При наявності відповідного сучасного обладнання та косметичних засобів лікар подолог здатний вирішити багато проблем (лікування і обробка тріщин, бородавок, мозолів, врослих нігтів на стопах).

Подолог використовує професійні засоби, розроблені в фармакологічних лабораторіях, в поєднанні з апаратним педикюром. Способи, за допомогою яких вирішуються проблеми стопи, відносяться до малотравматичних і в більшості випадків є альтернативою хірургічному лікуванню. Всі інструменти і матеріали які використовуються в роботі проходять три стадії обробки: механічне очищення, дезінфекція та термічна обробка (стерилізація) при високій температурі.

У нашій клініці прийом веде досвідчений лікар-подолог європейського рівня, фахівець з вищою медичною освітою – Маценко Тетяна Олексіївна (спеціалізація: подологія). Запис на прийом ведеться за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся!

Консультация
On-line