Лікування андрогенної алопеції (випадіння ВОЛОССЯ У ЖІНОК) – Рекомендації Британської асоціації дерматологів (переклад і адаптація проф. Святенко)

р

Яка мета цієї статті?

Ця брошура була написана, щоб допомогти Вам більше дізнатися про випадання волосся у жінок. Вона розповість Вам, що це таке, що його викликає, як воно виглядає, як діагностується, які процедури доступні і де Ви можете отримати додаткову інформацію про це.

Що таке випадання волосся у жінок?

Випадання волосся у жінок також називають андрогенної алопецією. Це найбільш поширений тип алопеції (випадіння волосся) у жінок, і її тяжкість може варіюватися.

Що викликає втрату волосся у жінок?

Випадання волосся викликане комбінацією генетичних і гормональних чинників. Волосся, вироблені ураженими фолікулами, поступово стоншуються і стають світлішими за кольором, до тих пір, поки в кінцевому підсумку фолікули повністю не звужуються і перестають виробляти волосся.

Випадання волосся може бути пов’язано з станами, при яких підвищений рівень андрогенів (група гормонів), таких як синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Акне, зайвий ріст волосся на обличчі, нерегулярний менструальний цикл і безпліддя – все це ознаки СПКЯ.

Чи є жіноче випадання волосся спадковим?

Так. Вважається, що воно може бути успадковано від одного або обох батьків.

Які симптоми випадіння волосся у жінок?

У жінок випадання волосся починає пізніше в порівнянні з чоловіками, як правило, в 50 або 60 років. Іноді випадання волосся у жінок може починатися раніше, в 30-40 років. Випадання волосся зазвичай не пов’язане з станами шкіри голови, однак воно може викликати психологічні наслідки і впливати на якість життя.

Як виглядає жіноче випадання волосся?

Вогнищева втрата волосся виглядає по-різному у чоловіків і жінок. У жінок широко поширене витончення волосся, головним чином на маківці. Волосся на передній частині голови часто залишаються нормальними. Волоски в уражених областях спочатку стають тоншими (менше по діаметру) і коротше в порівнянні з волосками в незачеплених областях, перш ніж вони зникнуть повністю.

Як діагностується випадання волосся у жінок?

Діагноз, як правило, ґрунтується на анамнезі поступового стоншування волосся або збільшенні випадання волосся на верхній частині голови, картини випадання волосся і будь-якої сімейної історії подібного випадіння волосся. Шкіра на голові виглядає нормально при огляді. Іноді можуть проводитися аналізи крові.

Чи можна вилікувати випадання волосся у жінок?

Ні, немає ліків від випадіння волосся. Тим не менше, воно має тенденцію розвиватися дуже повільно, від декількох років до десятиліть. Ранній вік початку може привести до більш швидкого прогресування.

Як можна лікувати втрату волосся у жінок?

Місцеві та пероральні процедури:

  • Застосування 2% або 5% розчину міноксидилу на шкіру голови кожен день може допомогти сповільнити прогресування і частково відновити волосся у деяких жінок. Міноксідільний розчин слід наносити на уражену шкіру голови (а не на волосся) за допомогою піпетки або розпилювача, після нанесення його не слід втирати. Миноксидил може викликати шкірні реакції, такі як сухість, почервоніння, поширення та / або свербіж в місці застосування і не повинні застосовуватися, якщо є ушкодження або відкриті рани.

Розчин міноксиділа слід наносити тільки на шкіру голови. Будь-які попадання на лоб або щоки слід очищати, щоб уникнути збільшення росту волосся в цих областях. Миноксидил слід використати протягом принаймні 6 місяців, перш ніж буде відзначений позитивний ефект. Будь-яка користь буде підтримуватися тільки до тих пір, поки використовується лікування. Миноксидил може привести до випадання волосся в перших 2-8 тижнів лікування, і це зазвичай проходить, коли починають рости нове волосся.

Оральні препарати, такі як спіронолактон, ацетат ципротерону, флутамид і циметидин, можуть блокувати дію дигидротестостерона (гормону) на шкіру голови, що може привести до деякого поліпшення випадання волосся. Спіронолактону і ацетату ципротерону слід уникати під час вагітності, оскільки вони можуть викликати фемінізацію чоловічого плода; слід уникати під час грудного вигодовування. Флутамід несе ризик пошкодження печінки.

Важливо відзначити, що всі ці місцеві та пероральні процедури працюють тільки до тих пір, поки лікування триває.

Перуки і шиньйони:

Деякі люди вважають, що перуки, шиньйони і навіть нарощування волосся можуть бути дуже корисні при маскуванні випадання волосся. Існує два типи перук (штучне волосся), доступне для окремих осіб; воно може бути синтетичним або зробленим зі справжнього волосся. Синтетичні перуки і шиньйони, як правило, придатні від 6 до 9 місяців, легко миються і зберіаються, але можуть бути схильні до теплового пошкодження і жаркими при носінні. Справжні перуки для волосся або шиньйони можуть виглядати більш природними, їх можна укладати при низькій температурі і вони не жаркі при носінні.

Камуфляж шкіри:

Препарати для розпилення, що містять невеликі пігментовані волокна, доступні в Інтернеті і можуть допомогти замаскувати стан у деяких людей. Однак ці препарати можуть змиватися, якщо волосся намокають (наприклад, дощ, плавання, піт), і вони зберігають ефект тільки в період між укладанням / миттям.

Хірургічне лікування:

Цю процедуру можна знайти в приватному порядку. Трансплантація волосся – це процедура, при якій волосяні фолікули беруться ззаду або з боків голови і пересаджується на облисіли.

Самостійний догляд

Важлива функція волосся – захистити шкіру голови від сонячного світла; тому важливо захищати будь-які облисини голови від сонця, щоб запобігти сонячнго опіку і зменшити ймовірність розвитку сонячного ушкодження.

Ви повинні покривати будь-які облисіння сонцезахисним кремом, а волосся – капелюхом, якщо Ви збираєтеся піддаватися впливу сонячних променів.

Ця стаття була переведена з рекомендацій Британської асоціації дерматологів «Оглядова інформація для пацієнта», адаптована на українську мову професором Святенко Т.В., м Дніпро, Україна.

http://www.cosmetology.derma.dp.ua

Будьте здорові і привабливі!
Звертайтеся тільки до професіоналів.
Використовуйте при вивченні інформації про вашу проблему тільки дані доказової медицини, такі, як наведено в цій статті.

Консультация
On-line