Рання сивина лікування

Що таке сивина? Забарвлення волосся залежить від наявності в ньому пігменту меланіну, який виробляється в клітинах волосяних фолікулів. Його кількість визначає інтенсивність забарвлення. З віком або під впливом несприятливих чинників виробництво меланіну припиняється і стрижень волосини всередині заповнюється бульбашками повітря, в результаті чого набуває сріблясто-білий колір.

Фолікулярний меланін володіє внутрішніми «біологічним годинником» і посивіння найчастіше є одним із проявів природних вікових змін організму. У представників європейської раси сивина з’являється зазвичай після 35 років. Однак, у деяких людей меланоцити виснажуються швидше і сивина виникає раніше.

Широко поширена думка, що волосся в основному втрачають колір під впливом стресу або раптового переляку. Можливо, в цьому є частка правди, але науці досі не вдалося остаточно визначити причину появи сивого волосся.

Причини раннього посивіння

Визначають кілька можливих причин раннього посивіння:

1. Найчастішою причиною є генетична схильність (якщо у ваших батьків цей процес почався досить рано, потрібно бути готовим до ранньої появи сивого волосся);

2. Порушення обміну речовин, захворювання щитовидної залози;

3. Хвороби: вітіліго, прогерія (передчасне старіння), синдром Вернера (пангерія), вогнищева алопеція (захворювання вражає тільки пігментоване волосся, тому за короткий період залишаються тільки сиве волосся);

4. Нестача вітамінів групи В;

5. Недолік амінокислоти тирозину, який входить до складу більшості білків;

6. Нестача мікроелементів: цинку, заліза, міді, кальцію;

7. Стреси, сильні емоційні і нервові потрясіння;

8. Тривала дія УФ променів.

Посивілим волоссям вже практично неможливо повернути їх первісний колір. У цій ситуації допомогти може лише хімічне фарбування, благо, в даний час існує багатий вибір сприятливих та ефективних фарб для волосся. Найкраще вибирати фарбу близьку до природного кольору волосся. Але якщо причиною сивини є захворювання організму або нестача будь-яких речовин, то часткове відновлення кольору або хоча б призупинення процесу можливо.

Як боротися з передчасною сивиною?

  • своєчасне лікування супутніх захворювань;
  • повноцінне і збалансоване харчування з достатньою кількістю білків, вітамінів і мікроелементів;
  • періодичний прийом вітамінів групи В, РР, С, А, Е, фолієвої кислоти;
  • вживання продуктів багатих парааминобензойною кислотою (печінка, яйця, риба, молочні продукти, гриби, картопля);
  • відмова від шкідливих звичок, здоровий спосіб життя;
  • повноцінний сон

Записатися на лікування ранньої сивини до лікаря трихолога і поставити додаткові запитання Ви можете за телефонами вказаними на сайті. Звертайтеся.

Консультация
On-line