Лікування акне у хлопчиків підлітків

На сьогоднішній день однією з актуальних проблем підліткової дерматокосметології вважається акне у підлітків. Захворювання виникає в період статевого дозрівання – 12-19 років. Більшою мірою схильні до акне хлопчики і захворювання у них протікає важче, ніж у дівчаток.

Основні причини виникнення і розвитку вугрової хвороби у хлопчиків:

  • підвищена секреція чоловічих статевих гормонів (андрогенів) в період статевого дозрівання, що сприяє гіперпродукції секрету сальними залозами.
  • генетична схильність – кількість, розмір сальних залоз і їх чутливість до рівня андрогенів.
  • активна діяльність умовно-патогенної флори сально-волосяних фолікулів (P.acne).
  • розвиток запальної реакції в області волосяного фолікула на тлі гіперпродукції шкірного сала і розмноження в ньому P.acnes.
  • фолікулярний гіперкератоз.

Юнацькі вугрі носять комедогенний характер, в цьому віці практично у всіх підлітків з’являються папули-пустульозні елементи або звичайні вугри. У більшості випадків вони самостійно зникають до 18-19 років, навіть при відсутності лікування.

На практиці лікар-дерматокосметолог найчастіше стикається з важкими формами вугрової хвороби, які доставляють дуже багато неприємностей підлітку.

При ускладненому перебігу хвороби виникає інша форма акне – це конглобатні вугри – кулясті утворення , схильні до глибокої інфільтрації, утворення кіст і порожнин, заповнених гноєм.

Наступним різновидом юнацьких вугрів є блискавичні вугри, які раптово з’являються у хлопчиків у віці 13-16 років, часто на тлі папули-пустульозних утворень, локалізуються в області шиї, плечей, верхньої частини грудей і спини. Такі елементи схильні до сильному нагноєння і виразки, що нерідко супроводжується підвищенням температури тіла і погіршенням загального самопочуття. Часто вони виникають при захворюваннях травної системи, з огляду на це, необхідні додаткові дослідження і лікування дерматолога і гастроентеролога.

Механічні вугри з’являються в результаті шкідливого впливу на шкіру, при якому травмуються сально-волосяні фолікули. Підліткам необхідно пам’ятати, що самостійне видавлювання і розчісування призводять до постійного запалення, формування рубців, застійних плям і інших змін шкіри.

Вплив вугрової хвороби на якість життя підлітка

Акне призводить до небажаної зміни зовнішності, для підлітків вугри – це не просто косметичний дефект шкіри, а значний психологічний дискомфорт, який порушує психосоціальну життя дитини: знижується самооцінка, страждає емоційний стан, з’являється незадоволеність життям, дитина стає замкнутою і уникає спілкування з однолітками.

Тому, при появі акне у підлітків, батькам слід заспокоїти дитину, пояснити йому, що вугрова хвороба – це виліковне захворювання, а лікування тим ефективніше, чим раніше воно розпочато, а також переконати, що лікувальні заходи вимагають наполегливості і терпіння.

Основні принципи лікування акне у підлітків спрямовані на:

  • відновлення бар’єрних функцій шкіри.
  • нормалізацію роботи сальних залоз.
  • збереження власного зволоження шкіри (тому що пересушування збільшує її жирність).
  • лікування запальних елементів.
  • запобігання появи рубців.
  • професійні рекомендації по домашньому догляду.

У нашому центрі лікуванням вугрової хвороби займаються досвідчені лікарі косметологи, звертайтеся!

Консультация
On-line