Хімічний пілінг

Хімічні пілінги або хімічна ексфоліація – це ефективні доступні процедури, в яких використовуються різноманітні кислоти.

Види хімічного пілінгу

Залежно від глибини впливу речовини, існує кілька видів хімічного пілінгу:

  • поверхневий (поверхнево-серединний)
  • серединний
  • глибокий

Поверхневі хімічні пілінги

Поверхневі хімічні пілінги призводять до відторгнення поверхневих шарів епідермісу або всіх його шарів аж до сосочкового шару дерми. Для їх проведення використовують α- і β-гідроксикислоти (гліколева, яблучна, винна, лимонна, молочна, саліцилова), низькі концентрації фітіновой, мигдальної, трихлороцтової кислоти, азелаинову, ретиноеву. Після проведення курсу пілінгів відзначається поліпшення зовнішнього вигляду шкіри, усунення неважких наслідків вугрового висипу, значне зменшення гіперпігментації.

Серединні хімічні пілінги

Серединні хімічні пілінги впливают  на всі шари епідермісу до верхнього відділу сітчастого шару дерми. Виконуються за допомогою 25-40% розчину трихлороцтової кислоти або комбінованим способом, 1 раз на місяць, в осінньо-зимовий період.

Глибокий хімічний пілінг

Глибокий хімічний пілінг призводить до виражених деструктивних змін шкіри з залученням середини сітчастого шару дерми. Процедура складна, так як використовуються препарати, що містять фенол, тому проводиться в умовах стаціонару 1 раз в рік пластичним хірургом під загальним наркозом, в присутності лікаря анестезіолога і реаніматолога.

Процедури

Серединний хімічний пілінг виконується процедурами мікродермабразії, дермабразії і лазерним шліфуванням шкіри.

Дермабразія – це процедура видалення всіх шарів епідермісу і частини дерми, в результаті контакту шкіри з обертовими абразивними насадками (швидкість обертання становить 40-50 тис. Оборотів в хвилину).

Лазерна шліфовка шкіри досягається ербіевим лазером, основним принципом дії якого є селективний фототермоліз.

Для глибокого пілінгу використовують дермобразію і СО2 лазер на окремі ділянки шкіри.

Дія хімічного пілінгу

Процедуру химической эксфолиации проводит врач нашего Центра дерматологии и косметологии профессора Святенко.

Дія хімічних пілінгів добре вивчена і має великий перелік показань. Вони дуже добре себе зарекомендували в лікуванні вугрової хвороби, корекції ознак старіння шкіри (зморшки, зниження еластичності, гіперпігментація і ін.), Лікування рубців постакне, стрий.

Засоби, що використовуються в постпілінговому періоді
При поверхневому пілінгу

При поверхневому пілінгу в межах рогового шару призначаються косметичні засоби по догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах.

При поверхнево-серединному пілінгу

При поверхнево-серединному пілінгу показані сонцезахисні засоби широкого спектру дії з фактором захисту не менше 30, препарати стимулюють процеси регенерації і блокують синтез меланіну.

При серединних і глибоких пілінгах

При пілінгу, що супроводжуються руйнуванням базальної мембрани (серединний і глибокий) застосовуються сонцезахисні засоби широкого спектру дії з фактором захисту не менше 30, препарати стимулюють процеси регенерації і блокують синтез меланіну, антибактеріальні, протизапальні (глюкокортикоїди, біофлавоноїди).

А також противірусні, препарати сприяють відновленню мікроциркуляції.

При наявності показань потрібно виключити можливі протипоказання, такі як:

  • прояви вірусної інфекції (вірус герпесу, ГРВІ, папіломавірус, контагіозний молюск)
  • загострення шкірних захворювань (псоріаз, червоний плоский лишай, дерматити)
  • порушення цілісності шкірних покривів
  • онкологічні захворювання шкіри обличчя
  • вагітність і період лактації

Застосування зовнішніх ретиноїдів припиняють за 7 днів до пілінгів, системних ретиноїдів (Роаккутан) – за 6 місяців; травмуючі косметичні процедури повинні бути припинені за 7 днів до пілінгу, а процедури з вираженим деструктивним впливом (механічна і лазерне шліфування обличчя) – за 6 місяців.

Якщо протипоказання виявлені, то необхідно розглянути альтернативні методи косметологічної корекції. Якщо ж протипоказань немає, потрібно приступити до вибору хімічного ексфоліанта, якість якого визначається наступними факторами: ефективність, передбачувана глибина ексфоліація, керованість, безпека, зручність нанесення, короткий період реабілітації, відсутність ускладнень.

Можливі ускладнення при проведенні фізичних і хімічних пілінгів
Тимчасового характеру:
– еритема (після поверхневого пілінгу спостерігається протягом декількох хвилин, рідше годин або днів; після серединного – від 2 днів до 2-4 тижнів; після глибокого – від 1 до 3 місяців)
– лущення (після поверхневого може бути майже непомітним; після серединного – пластинчасте лущення або утворення тонкої світло-коричневої плівки, яка відторгається на 3-8 день; після глибокого – утворення глибокого струпа)

Ранні ускладнення виникають, як правило, в перші дні після процедури і виражаються в загостренні хронічних дерматозів, акне, розацеа, себорейного дерматиту.

Стійкі побічні прояви
– дисхромії, можуть з’являтися у вигляді гіпо-, гіперпігментації і мраморности шкіри частіше після глибокого пілінгу;
– демаркаційна лінія;
– телеангіоектазії;
– формування кіст сальних залоз;
– рубці виникають зазвичай при порушенні технології пілінгу, при насильницькому знятті струпа, після глибоких постпілінгових герпетичних і вугрових висипань.

Для досягнення максимальної ефективності хімічних пілінгів слід уникати впливу сонячних променів і обов’язково використовувати засоби по догляду за шкірою обличчя, призначені дерматокосметологом в постпілінговому  періоді.

Мета пілінгу

Цель химического пилинга.

Метою такого впливу є відновлення нормальної будови епідермісу і дерми. Глибина дії пілінгу може бути різною: поверхнева, серединна, глибока. Це визначається видом естетичного недоліку і залежить від обраної кислоти або комбінації кислот, тривалості експозиції та інших параметрів, які підбирає лікар індивідуально!

Фахівці Центру дерматології та косметології професора Святенко, стежать за новинками на ринку препаратів і працюють з високотехнологічними продуктами, що дає можливість отримувати хороші результати в короткі терміни без побічних ефектів.

Наша клініка пропонує широкий перелік пілінгів для різних ділянок шкірного покриву, навіть самих чутливих (область очей і губ)!

Поспішайте, білшість з хімічних пілінгів є сезонною процедурою і проводяться переважно в осінньо-зимовий період! Телефонуйте!

 

Консультация
On-line